Były napastnik Barcelony może trafić do Premier League: chcą go 3 kluby

0
0
Martin Braithwaite, były napastnik Barcelony, jest pożądany przez kluby Premier League. (zdjęcie: Football Insider NO, Twitter)

Były napastnik Barcelony przygotowuje się do przeprowadzki do Premier League: rywalizują o niego 3 kluby.

Do 2020 roku, duński napastnik Martin Braithwaite nie reprezentował najbardziej znanych klubów, dopóki nie trafił do Barcelony. I chociaż nie spisał się dobrze na Camp Nou, wielkie kluby nadal wykazują nim zainteresowanie.

33-letni napastnik spędził ostatnie dwa lata w Espanyolu, strzelając w zeszłym sezonie 22 gole w Segunda División, przez co według Mundo Deportivo, cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w Hiszpanii, jak i za granicą.

Jeśli mówimy o klubach hiszpańskich, istnieje zainteresowanie pozyskaniem Braithwaite’a z Getafe i Valencii. Jest też grecki PAOK FC, którego argumentem jest występ w Lidze Mistrzów.

Jednak największe zainteresowanie 33-letnim napastnikiem budzi angielska Premier League. Chcą go pozyskać nowicjusze w lidze, czyli Leicester City i Southampton, a także Everton.

CZYTAJ: Nowicjusz Premier League dokonał najdroższego transferu w historii klubu

Everton rozmawiał z Martinem Braithwaite’em na temat potencjalnego ruchu w tym miesiącu. Reprezentant Danii stanie się wolnym agentem, a jego kontrakt z Espanyolem wygaśnie w tym miesiącu. Z jego agentem rozmawiają także Southampton i Leicester City.

Jeśli Duńczyk trafi na Goodison Park, może to wywołać pewne zamieszanie, ponieważ „The Toffees” mają już zawodnika o podobnym nazwisku, Jarrada Branthwaite’a, który latem może opuścić klub.

CZYTAJ: Oferta Chelsea przyjęta. Pomocnik Leicester poszedł w ślady głównego trenera