Były napastnik Premier League skazany za niepłacenie alimentów

0
4
Bosko Balaban, były piłkarz Aston Villi, musi odsiedzieć rok więzienia za niezapłacenie 80 000 euro alimentów. (zdjęcie: Ashley Preece, X)

Były napastnik Premier League Boško Balaban musi zmierzyć się z konsekwencjami prawnymi w związku z niepłaceniem alimentów. Piłkarz został skazany na karę więzienia!

Były napastnik Premier League, Boško Balaban, który nosiłł koszulkę Aston Villi, wplątał się w zamieszanie prawne w związku z niepłaceniem alimentów na trójkę swoich dzieci (dwie córki i syna) od czasu rozwodu w 2017 roku z Miss Chorwacji Ivą Radić.

Z doniesień SunSport wynika, że 45-latek nie dopełnił tego obowiązku pomimo wcześniejszych zarządzeń sądu i warunków zawieszenia, za co groził mu rok więzienia. W 2021 roku Miejski Sąd Karny w Zagrzebiu skazał byłego napastnika na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu z 4-letnim okresem próbnym i nakazał zapłacić byłej żonie 80 tysięcy euro.

CZYTAJ: Kolejne problemy Neymara. Piłkarz został oskarżony przez byłą pracownicę

Podczas procesu Balaban odniósł się do faktu, że zakończył karierę piłkarską i nie osiąga już tak wysokich dochodów. Jednak jak informowały lokalne media, Balaban posiadał nieruchomości komercyjne w Chorwacji, a po rozpoczęciu postępowania sądowego przeniósł swój majątek do Bośni i Hercegowiny.

W związku z niezastosowaniem się do wyroku sądu (naruszeniem warunków zawieszenia poprzez nieuregulowanie zadłużenia z tytułu alimentów) Miejski Sąd Karny w Zagrzebiu wydał prawomocny wyrok – na początku 2024 roku Balaban trafić ma do więzienia na rok.

Była gwiazda Premier League została skazana na rok więzienia. Boško Bałaban, który rozegrał osiem meczów w Aston Villi, odmówił płacenia alimentów.

Profesjonalna przygoda Balabana z piłką nożną, zwłaszcza w Club Brugge, wyraźnie kontrastuje z jego niezapomnianą karierą w Aston Villi w sezonie 2001/02, charakteryzującą się ograniczoną liczbą występów i brakiem bramek. Po przejściu na emeryturę musi mierzyć się z wyzwaniami prawnymi wynikającymi z zaległych płatności alimentacyjnych dla jego byłej partnerki.

Balaban grał w Panionis Ateny, Club Brugge, Dinamo Zagrzeb, Aston Villa Birmingham i NK Rijeka. W 35 meczach dla chorwackiej drużyny narodowej strzelił 10 goli.

Równolegle Radic, influencerka w mediach społecznościowych, mogąca pochwalić się 113 000 obserwujących na Instagramie, w dalszym ciągu angażuje odbiorców efektownymi postami i zdjęciami z tropikalnych miejsc i współpracuje z gigantami mody, takimi jak Paco Rabanne i Chanel.

Balaban i Radić pobrali się w 1995 roku i byli małżeństwem przez 17 lat.

To zamieszanie prawne z udziałem byłego napastnika Premier League uosabia trend w społeczności piłkarskiej. Odzwierciedla to niedawne incydenty, w tym przypadek byłego zawodnika West Hamu zamieszanego w próbę sprzedaży skradzionego zabytkowego wazonu o wartości 1,9 miliona funtów. Te kwestie poza boiskiem rzucają światło na złożoność osobowości futbolu poza boiskiem, oferując wgląd w ich życie w krajobrazie Premier League.

CZYTAJ: Manchester United ogłosił ważną zmianę w kierownictwie klubu!

Zawiłości związane z przemianami graczy po karierze i wyzwania osobiste często zajmują centralne miejsce, rzucając światło na złożony charakter ich życia. Sprawa Balabana przypomina o złożonościach związanych z odpowiedzialnością finansową i przejściem od sportu zawodowego do innych aspektów branży piłkarskiej.

Podczas gdy świat futbolu wspomina chwały na boisku, te zawiłości prawne podkreślają realia poza boiskiem, które wpływają na graczy długo po zakończeniu ich dni gry. Droga Balabana z Premier League do jego obecnej trudnej sytuacji prawnej odzwierciedla szerszą narrację o wyzwaniach, przed którymi stoją piłkarze, gdy zabrzmi ostatni gwizdek.