Były obrońca Man United prowadzi rozmowy w sprawie dołączenia do Realu Betis

0
5
Axel Tuanzebe został zwolniony z Manchesteru United pod koniec poprzedniego sezonu, po rozegraniu 37 meczów. (zdjęcie: united, twitter)

Według Daily Mail, były środkowy obrońca Manchesteru United, Axel Tuanzebe, prowadzi rozmowy w sprawie dołączenia do klubu La Liga Real Betis na zasadzie darmowego transferu.

25-latek jest wolnym agentem od czasu wygaśnięcia jego kontraktu na Old Trafford pod koniec poprzedniego sezonu, ale nie uzgodnił jeszcze warunków z nowym klubem.

CZYTAJ: Phila Jonesa widziano kilka razy w ośrodku treningowym Manchesteru United w Carrington

Europejskie okno transferowe zamknęło się niecały tydzień temu, ale niezakontraktowani gracze nadal mogą zawierać stałe umowy z zainteresowanymi klubami w ramach darmowego transferu.

Real Betis chce to wykorzystać, zwabiając Tuanzebe na Estadio Benito Villamarin po stracie Luisa Felipe na rzecz Saudi Pro League.

Menedżer Realu Betis Manuel Pellegrini wcześniej wykluczał odejście brazylijskiego obrońcy, ale nie był w stanie powstrzymać jego odejścia na Bliski Wschód po otrzymaniu oferty 25 milionów euro.

Ponieważ Los Verdiblancos nie ma obecnie środkowego obrońcy, Pellegrini pragnie pozyskać Tuanzebe, aby wzmocnić możliwości w sercu obrony.

Tuanzebe przechodził przez kolejne etapy kariery w Manchesterze United, zanim w 2017 roku otrzymał powołanie do pierwszego składu.

Jednak tak naprawdę nigdy nie zadomowił się w Czerwonych Diabłach i większość swojej współpracy z klubem spędził z dala od Old Trafford.

Jego ostatnie wypożyczenie miało miejsce w mistrzowskim klubie Stoke City, z którym podpisał tymczasowy sześciomiesięczny kontrakt, ale nic nie poszło zgodnie z planem.

Były młodzieżowy reprezentant Anglii zaliczył zaledwie pięć występów we wszystkich rozgrywkach w trakcie swojej przerażającej kariery, zanim latem stał się wolnym agentem.

Ponieważ nie udało mu się wzbudzić zainteresowania europejskich klubów ani swobodnie wydających klubów z Arabii Saudyjskiej, Real Betis według najnowszych doniesień jest otwarty na wyciągnięcie pomocnej dłoni w stronę Anglika w desperackiej próbie wzmocnienia swojej defensywy.

CZYTAJ: Legenda Chelsea obejmie stanowisko głównego trenera drużyny z Arabii Saudyjskiej