Były piłkarz Chelsea wyciągnięty spod gruzów

0
67
Były piłkarz Chelsea Christian Atsu; zdjęcie z: Twitter

Jeszcze wczoraj smutne informacje docierały z Turcji. Trwała akcja poszukiwawcza Christiana Atsu, który zaginął podczas trzęsienia ziemi. W niedzielę piłkarz Hataysporu zdobył gola na wagę triumfu, a kilka godzin później znalazł się pod gruzami. O pomoc w poszukiwaniach poprosił również Volkan Demirel, trener tureckiej drużyny.

Wielu kibiców martwiło się o życie piłkarza, który nadal był uwięziony pod gruzami. We wtorek rano, 7 lutego dobre wieści w tej sprawie przekazał turecki dziennikarz Yagiz Sabuncuoglu. Jak poinformował na Twitterze, Atsu został wyciągnięty z zawalonego domu. 

Zobacz także: Czarne chmury nad PSG. Co dalej z kontraktami gwiazd?

Informacje te potwierdził także wiceprezes Hataysporu, Mustafa Ozat. – Zabrano go z obrażeniami do szpitala – przekazał. W mediach pojawiło się też wideo akcji ratowniczej.

Przeczytaj jeszcze: Oczekiwania i cele stawiane przed Fernando Santosem, nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej

Mustafa Ozat powiedział także, że drużyna opuści miasto. – Drużyna opuści Hatay. Turecka Federacja Piłkarska poczyniła niezbędne przygotowania do wylotu. Cała drużyna jest w obiektach klubowych z naszym  trenerem Volkanem Demirelem. Stamtąd udają się do Adany – przekazał agencji Anadolu.

Christian Atsu trafił do Hataysporu we wrześniu 2022 roku. Wcześniej grał między innymi w Chelsea, Newcastle United i FC Porto. W bieżącym sezonie wystąpił w czterech spotkaniach.  Hatayspor po 21 kolejkach zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Nad strefą spadkową ma jeden punkt przewagi. W związku z trzęsieniem ziemi rozgrywki tamtejszej Superligi zostały zawieszone do odwołania.