Były zawodnik Manchesteru United ostro krytykuje wybór drużyny Erika ten Haga

0
5
Erik ten Hag; zdjęcie: UtdChronicle: Twitter

Były obrońca Manchesteru United Paul Parker krytykuje wybór drużyny Erika ten Haga. Parker nalega, aby Manchester United zwolnił Erika ten Haga za niewłaściwą wiarę w niewłaściwego zawodnika.

Były piłkarz Manchesteru United Paul Parker ostro skrytykował wybór drużyny menedżera Erika ten Haga do meczu z Arsenalem w ubiegły weekend. Czerwone Diabły zostały pokonane na Emirates Stadium 3:1 po strzeleniu pierwszego gola przez Marcusa Rashforda. Jednak prowadzili tylko minutę, bo w 28. minucie Martin Odegaard strzelił gola i był remis 1:1. Późne gole Declana Rice’a i Gabriela Jesusa zdusiły opór Man United w drugiej połowie. Po przerwie międzynarodowej Manchester United będzie gościł Brighton, który jest w dobrej w formie. Seagulls byli jedyną drużyną Premier League, która w zeszłym sezonie pokonała Czerwone Diabły na Old Trafford.

CZYTAJ: Arsenal pokonał Manchester United 3:1 na Emirates w dramatycznych okolicznościach

Jednak były obrońca Manchesteru United Paul Parker sugeruje, że forma zespołu nie ulegnie poprawie, dopóki Ten Hag nie dokona prawidłowego doboru składu. W rozmowie ze Spilxperten, była gwiazda Manchesteru United Paul Parker wezwał klub do zwolnienia Erika ten Haga, jeśli ten dokona złego wyboru w nadchodzącym meczu.

Czerwone Diabły rozpoczęły sezon słabo, wygrywając jak dotąd zaledwie dwa z czterech meczów w Premier League. Ich przegrana z Arsenalem w ubiegły weekend niewiele poprawiła nastrój na Old Trafford.

Głównym problemem klubu jest brak niezawodnego strzelca, który mógłby poprowadzić linię obrony. Anthony Martial jest od jakiegoś czasu najlepszym napastnikiem klubu z mieszanymi wynikami i nie wygląda na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Prawdę mówiąc, letni nabytek Rasmus Hojlund w swoim debiucie przeciwko Arsenalowi wszedł późno na boisko i zaliczył obiecujący występ. Choć nie trafił do siatki, Norweg pokazał, że może zaoferować w tej roli więcej niż Martial.

Parker uważa, że Hojlund powinien otrzymać pozycję wyjściową zamiast Martiala. Następnie dodaje, że umieszczenie Norwega na ławce rezerwowych zamiast Martiala należy uznać za przewinienie podlegające wyrzuceniu.

Parker powiedział: „„Jeśli nie zagra przeciwko Brighton, wszyscy kibice będą chcieli zwolnienia Erika ten Haga i byłoby to prawie uzasadnione. Nie miałoby to żadnego sensu, gdyby zaczynał na ławce rezerwowych.”

Parker z pewnością nie jest fanem Martiala i wykazał się niewielką powściągliwością w ocenie Francuza. Uważa, że Czerwone Diabły powinny dać szansę młodzieży, a nie zawodnikowi, którego postawa jest podejrzana.

„Martial nie powinien nawet siedzieć na ławce rezerwowych. Musi to być młody młodzieniec, który jest lepszy i może siedzieć na ławce rezerwowych, a Hojlund może być pierwszym napastnikiem. Wszyscy fani Manchesteru United mają dość patrzenia na zawodnika o kiepskim nastawieniu, który zawsze się dąsa i narzeka, więc to błogosławieństwo, że Man Utd w końcu ma napastnika, który gra z entuzjazmem.”

CZYTAJ: Manchester United w oficjalnym oświadczeniu odniósł się do zarzutów dotyczących Antony’ego

Biorąc pod uwagę, że Martial nie robił konsekwentnie postępów, można zrozumieć frustrację Parkera. Jednakże Hojlund dopiero co wrócił po kontuzji i nie powinien zostać umieszczany w podstawowej jedenastce, jeśli nie jest w 100% sprawny.

Rasmus Hojlund trafił tego lata do Manchesteru United z Atalanty. Zadebiutował jednak dopiero w ubiegły weekend, po tym jak doznał kontuzji podczas przedsezonowego tournee Atalanty, zanim zdecydował się na transfer. W zeszłym tygodniu pokazał kilka przebłysków nadziei w meczu przeciwko Kanonierom i kibice Man United mieli nadzieję, że rozwiąże ich problemy ze strzelaniem bramek.