Całkowicie na to zasłużył. La Liga wybrała najlepszego trenera sezonu

0
0
Michel Sánchez z Girony trenerem roku La Liga dzięki swojej historycznej kampanii! (zdjęcie: Football España, x)

28 maja w La Liga odbyła się ceremonia wręczenia nagród indywidualnych za sezon 2023/24.

Najlepszym trenerem sezonu najwyższej klasy rozgrywkowej Hiszpanii został główny trener Girony, Míchel Sánchez.

Pod jego okiem, katalońska drużyna po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA, zajmując brązowy medal w mistrzostwach Hiszpanii.

CZYTAJ: Trener Borussii Dortmund dzieli się swoimi przemyśleniami przed finałem Ligi Mistrzów

Wcześniej skromna Girona nigdy nie brała udziału w żadnych europejskich rozgrywkach, a Sánchezowi udało się poprowadzić drużynę prosto do najbardziej prestiżowego turnieju klubowego w Europie.

CZYTAJ: Globe Soccer Awards wybrało najlepszego trenera w Europie

Warto też wiedzieć, że najlepszym zawodnikiem sezonu La Liga został napastnik Realu Madryt Jude Bellingham. W swoim pierwszym sezonie w La Liga, Anglik strzelił 19 goli i zanotował sześć asyst.

Bellingham zadedykował tę nagrodę wszystkim swoim kolegom z drużyny, trenerowi i personelowi za wiarę, jaką w niego pokładają i nadal żywią.

Przypomnijmy, że 14 czerwca 2023 roku Real Madryt oficjalnie ogłosił podpisanie kontraktu z Jude Bellinghamem. Z oświadczenia klubu wynika, że ​​podpisał sześcioletni kontrakt. Kwotę transferu szacuje się na około 133,9 mln euro, włączając różne premie.

Bellingham został trzecim zawodnikiem, którego Real Madryt pozyskał za ponad 100 milionów euro, po Garethie Bale’u w 2013 roku i Edenie Hazardzie w 2019 roku. Zadebiutował on w klubie 12 sierpnia 2023 roku w pierwszej rundzie mistrzostw Hiszpanii przeciwko Athletic Bilbao.

30 października 2023 roku magazyn France Football ogłosił Bellinghama zwycięzcą Kopa Trophy i nagrody Golden Boy.