Carlo Ancelotti skomentował decyzję Xaviego o pozostaniu w Barcelonie

0
0
Carlo Ancelotti skomentował pozostanie Xaviego w Barcelonie. (zdjęcie: real, twitter)

Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti skomentował decyzję Xaviego o pozostaniu w Barcelonie.

Podczas konferencji prasowej, włoski specjalista stwierdził, że jego zdaniem decyzja Xaviego jest słuszna, ponieważ znakomicie pracował w Barcelonie i bardzo dobrze zna ten klub. Ancelottiego zapytano także, czy uważa za dziwne fakt, że Xavi zmienił zdanie.

„Musimy szanować zmianę opinii. Ile razy zmieniałem swoje zdanie? Wiele razy w ciągu mojej kariery. Jest to uzasadnione i dozwolone” – odpowiedział trener Realu Madryt.

Xavi wykonał dobrą pracę w Barcelonie. Świetnie zna klub. Wydaje mi się, że jego pozostanie to dobra decyzja” – powiedział Ancelotti.

CZYTAJ: Hiszpańscy giganci celują w pozyskanie obrońcy Milanu

W styczniu główny trener Barcelony, Xavi, ogłosił, że zamierza opuścić zespół po zakończeniu sezonu. Wkrótce jednak pojawiły się doniesienia, że specjalista zmienił decyzję i będzie nadal współpracował z Blaugraną. Teraz te pogłoski mają oficjalne potwierdzenie.

W czwartek 25 kwietnia podczas wspólnej konferencji prasowej, dyrektor Barcelony poinformował, że Xavi rzeczywiście przebywa w klubie i będzie kontynuował swoją pracę.

Xavi gra w Barcelonie od listopada 2021 roku, a jego kontrakt z Blaugraną obowiązuje do końca 2025 roku. Jak rozumiemy, specjalista przynajmniej w pełni wypracuje umowę o pracę z katalońskim klubem.

Pod przywództwem Xaviego, Barcelona została mistrzem i zdobywcą Pucharu Hiszpanii. W obecnej kampanii La Liga, „The Blues” są daleko od tytułu, tracąc do Realu Madryt 11 punktów na sześć rund przed końcem.

CZYTAJ: Xabi Alonso chce zwabić obrońcę Realu Madryt do Bayera