Čeferin przekazał ważny komunikat ws. UEFA. „Podjąłem decyzję”

0
1
Ceferin poinformował, że nie będzie ubiegał się o reelekcję w UEFA w 2027 roku.

Prezydent UEFA, Aleksander Čeferin zadeklarował, że nie będzie się ubiegał o reelekcję w wyborach na prezydenta UEFA w 2027 roku.

Zdecydowałem się nie kandydować w wyborach w 2027 roku” – cytuje Ceferina Sky Sports.

Niedawno w UEFA zmieniono statut i zgodnie z nowymi przepisami Aleksander Ceferin w 2027 roku mógłby ubiegać się o kolejną, trzecią kadencję w roli prezydenta, co było wcześniej zabronione. Jego rządy trwałyby wtedy do 2031 roku. Wiadomo już, że do tego nie dojdzie.

„Prezydent UEFA Aleksander Čeferin ogłasił, że nie będzie kandydował na prezydenta UEFA w 2027 roku. To już koniec” – napisał Fabrizio Romano na X.

Wcześniej nowelizacja statutu spotkała się ze sprzeciwem legendy AC Milanu Zvonimira Bobana, co doprowadziło do jego odejścia ze stanowiska szefa działu piłkarskiego UEFA.

CZYTAJ: Szef działu piłki nożnej odchodzi z UEFA

Ceferin swoją decyzję ogłosił w czwartek po kongresie UEFA, który odbył się w Paryżu. – Sześć miesięcy temu zdecydowałem, że nie będę ponownie kandydował – powiedział 56-latek.

Ceferin pełni funkcję Prezydenta UEFA od 2016 roku, wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa tej organizacji.

Prezydent UEFA wyznał, co zaważyło na jego decyzji. – Jestem zmęczony. Mam dość Covida, mam dość dwóch wojen i nonsensownych projektów w rodzaju tzw. Superligi – stwierdził.

CZYTAJ: Cristiano Ronaldo kontra Lionel Messi: ile zarobili dwaj legendarni napastnicy w 2023 roku?

Kto zostanie nowym prezydentem UEFA? Tego nie wie jeszcze nikt, a kolejne wybory zaplanowano dopiero na 2027 rok. Warto przypomnieć, że wiceprezydentem tej organizacji jest Zbigniew Boniek.