Chaos w Zagłębiu Sosnowiec: Trener zaatakowany przez zamaskowanych chuliganów podczas treningu

0
5
Zagłębie Sosnowiec wydało komunikat po skandalu. (zdjęcie: mariusz zieliński, x)

Podczas środowej sesji treningowej Zagłębia Sosnowiec wybuchł chaos, kiedy zamaskowani chuligani wtargnęli na boisko, atakując trenera Alaksandra Chackiewicza. O zdarzeniu poinformował serwis meczyki.pl.

Według doniesień grupa niesfornych kibiców wtargnęła na boisko, zaskakując wszystkich. Klub wydał już oświadczenie potępiające atak, wyrażając zaniepokojenie zachowaniem zamaskowanych osób. „Biorąc pod uwagę zachowanie zamaskowanych mężczyzn, klub natychmiast powiadomił policję” – czytamy w oświadczeniu.

Choć o zdarzeniu powiadomiono policję, dotychczas nie zgłoszono żadnych obrażeń ani napaści. Mimo to naoczni świadkowie potwierdzają przemoc zastosowaną wobec trenera Chackiewicza, który podczas tego ataku dostał w twarz i został kopnięty.

Powagę sytuacji dodatkowo potwierdzili znawcy klubu, którzy potwierdzili niepokojące szczegóły ataku. Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zamieszek około godziny 10:30, jednak zanim przybyła na miejsce, sprawcy już uciekli.

Z relacji naocznych świadków wynika, że chuligani nie tylko zakłócali szkolenie, ale także rzucali wulgaryzmami i groźbami, tworząc napiętą i niebezpieczną atmosferę. Jednak jak dotąd nie zgłosiła się żadna osoba, która zgłosiłaby jakiekolwiek obrażenia fizyczne odniesione podczas bójki.

CZYTAJ: Robert Kubica wraca do European Le Mans Series

Oficjalne oświadczenie klubu rzuciło światło na niepokojące wydarzenia, potwierdzając wtargnięcie „zamaskowanych mężczyzn” na teren treningowy. „Przerwanie treningu pierwszego składu przez grupę mężczyzn na poligonie przy ulicy Kresowej spowodowało natychmiastowe podjęcie działań ze strony klubu” – wyjaśniono w oświadczeniu.

Ponadto klub zasugerował, że w świetle incydentu zostaną podjęte wkrótce decyzje personalne, obiecując poinformować opinię publiczną w najbliższej przyszłości o wszystkim. W atmosferze zamieszania pojawiają się spekulacje dotyczące powołania byłego reprezentanta Polski Marka Saganowskiego na nowego trenera drużyny, o czym informuje strona meczyki.pl.

CZYTAJ: Epicka podróż rowerowa Polaka: z Warszawy do Kopenhagi

Zagłębie Sosnowiec odnosi się do skandalu

Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu:

„W środowe przedpołudnie na treningu pierwszej drużyny Zagłębia, który miał miejsce na boisku treningowym przy ulicy Kresowej zjawiła się grupa mężczyzn, przerywając trening, a następnie odbyła rozmowy ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Biorąc pod uwagę postawę mężczyzn, którzy byli zamaskowani, Klub zawiadomił o tym fakcie policję, która na miejsce skierowała patrol. W chwili obecnej prowadzone są działania zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że w ciągu najbliższych 24 godzin powiadomimy Państwa o decyzjach personalnych dotyczących naszego Klubu” — informuje Zagłębie Sosnowiec.

Według nieoficjalnych informacji Alaksandr Chackiewicz w ciągu najbliższych godzin pożegna się z Zagłębiem. Drużyna zajmuje ostatnie, 18. miejsce w tabeli I ligi.