Chce najdroższego obrońcę na świecie!

0
48
Liverpool zainteresowany Masonem Mount i Ryanem Gravenberch. (zdjęcie: liverpool, twitter)

To lato będzie ważne dla Liverpoolu, ponieważ chcą dużo zainwestować w zespół. Reporter Sky Sports Germany, Florian Plettenberg, donosi, że klub jest zainteresowany środkowym obrońcą za 110 milionów euro!

Chodzi o bardzo poszukiwanego obrońcę RB Lipsk, Josko Gvardiola, który może być dostępny latem, zanim jego klauzula wykupu w wysokości 110 milionów euro zostanie aktywowana latem 2024 roku.

Czytaj: Pochettino w końcu zrozumiał, czego chce

Być może trzeba będzie zapłacić mniej więcej tyle samo, by odciągnąć go od RB Lipsk już tego lata. Według Plettenberga, w tej chwili z żadnym klubem nie prowadzono negocjacji w sprawie reprezentanta Chorwacji, ale Liverpool jest jednym z wielu klubów, które nawiązały kontakt i są zainteresowane środkowym obrońcą.

Jeśli Liverpoolowi uda się pozyskać Bellinghama i Gvardiola tego lata, mogą być bardzo przerażający na boisku w przyszłym sezonie.

Czytaj: Reprezentant Realu Madryt w Londynie – rozpoczął walkę o tego piłkarza

Gvardiol, w wieku 21 lat, jest na najlepszej drodze do zostania jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie i udowodnił, na co go stać przy kilku ważnych okazjach – czego dobrym przykładem są Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy.

Liverpool zmierzy się z konkurencją ze strony Manchesteru City i Chelsea o Gvardiola, a ponieważ Klopp będzie musiał wydać dużo na pomocników w następnym okienku, może to sprawić, że nie będzie ich stać na środkowego obrońcę RB Lipsk, co mogliby wykorzystać ich rywale.