Chelsea: Aktualizacja transferu Edena Hazarda po katastrofalnym okresie w Realu Madryt

0
3
Eden Hazard coraz bliżej podjęcia decyzji o zakończeniu kariery. Zdjęcie: Twitter, Madrid Xtra

Potencjalny powrót Edena Hazarda do Chelsea był ostatnio przedmiotem spekulacji, po jego katastrofalnym okresie w Realu Madryt.

Potencjalny powrót Edena Hazarda do Chelsea był ostatnio przedmiotem spekulacji, ale znany ekspert ds. transferów Fabrizio Romano ostrożnie skomentował te pogłoski, twierdząc, że w tych oszałamiających doniesieniach nie ma wiele prawdy.

32-letni belgijski napastnik jest obecnie wolnym agentem po tym, jak jego niefortunny okres w Realu Madryt dobiegł końca. Hazard został zwolniony z Los Blancos latem po rozczarowujących czterech sezonach, podczas których strzelił dla hiszpańskich gigantów zaledwie siedem bramek, jak donosi GOAL.

CZYTAJ: Eden Hazard zakończy karierę? Wymowne słowa Belga

Pomimo jego rozczarowującego pobytu w Hiszpanii, pojawiły się plotki na temat powrotu Hazarda do swojego byłego klubu Chelsea. Podczas swojej poprzedniej kadencji na Stamford Bridge strzelił imponujące 110 goli w 352 występach. The Blues poszukują obecnie dodatkowego kreatywnego piłkarza, który posiada umiejętność strzelania bramek, co podsyca spekulacje.

Jednak Fabrizio Romano w rozmowie z CaughtOffside podzielił się spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji Hazarda, stwierdzając: „Wiele spekuluje się na temat Edena Hazarda, który pozostaje wolnym agentem, ale w tej chwili nie znam żadnych konkretnych informacji. Krąży wiele plotek, ale nic zaawansowanego, ponieważ w tej chwili Hazard wciąż rozmawia z rodziną i bliskimi na temat przejścia na emeryturę.”

Choć odejście Hazarda jest realną możliwością, nie została ona potwierdzona jako ostateczna decyzja. Romano podkreślił, że to gracz sam zadecyduje o swojej przyszłej drodze. Romano wyjaśnił: „To gracz musi decydować i komunikować się, a nie ja czy inni dziennikarze w ogóle. Na pewno rozważa przejście na emeryturę, ale zobaczymy, jaką decyzję podejmie.”

CZYTAJ: 16-latek pnie się po szczeblach kariery Realu Madryt

Hazard miał bardzo udany okres w Chelsea, ugruntowując swoją pozycję jednego z najlepszych napastników na świecie. Podczas swojej siedmioletniej kadencji w Anglii pomógł zapewnić sobie dwa tytuły mistrzowskie Premier League, Puchar Anglii, Puchar Ligi i parę koron Ligi Europy. Jednak jego przyszłość w zawodowej piłce nożnej pozostaje niepewna, a przejście na emeryturę nadal aktywnie rozważa.