Chelsea i Atletico Madryt prawdopodobnie dojdą do porozumienia w sprawie Joao Felixa

0
44
Jao Felix, zdjęcie: Niebieski burmistrz miasta: Twitter

Atletico Madryt i Chelsea pracują nad umową, która może sprawić, że Joao Felix pozostanie w Londynie po zakończeniu sezonu.

Felix dołączył do Chelsea na zasadzie wypożyczenia w styczniu za 11,5 miliona euro. Chelsea wydaje się być zadowolona z dotychczasowego wkładu Felixa, mimo że jego liczby (2 gole w 9 występach) nie trafiają na pierwsze strony gazet.

Relacje między Felixem i Diego Simeone w Atletico Madryt wydają się w najlepszym razie niepewne, a od czasu jego odejścia Atletico jest drugą najlepszą drużyną w Hiszpanii.

Przeczytaj jeszcze: Plotki transferowe dotyczące Juventusu

Kapitan Koke Resurreccion przyznał nawet niedawno, że obecność Felixa nie pomagała w tym sezonie.

Portugalczyk jest pozornie bardzo szczęśliwy w Londynie, a w wyniku tych wszystkich czynników Relevo powiedział, że prawdopodobnie pozostanie w Chelsea w przyszłym sezonie.

Kluby rozmawiają o transakcji, która prawdopodobnie wynosiłaby około 100 milionów euro dla Felixa, chociaż może wiązać się z jakąś formą opóźnionej płatności lub zmiennych w celu zmniejszenia opłaty.

Wydawało się, że Felix i Simeone nigdy nie znaleźli sposobu, aby się dogadać.

Zobacz także: Kylian Mbappé jest coraz ważniejszy dla Francji

Jeśli Atletico odzyska większość z 129 milionów euro na pogrążonym w depresji rynku, prawdopodobnie będzie to dla nich korzystna transakcja.