Chelsea ma plan na Romelu Lukaku

0
10
Romelu Lukaku nie zostanie w Romie? Chelsea ma inne plany. (zdjęcie: THE CHELSEA FORUM, x)

Niespodziewany ruch w Chelsea: klub poradził Romelu Lukaku, aby ten zapoznał się z ofertami Saudi Pro League. Co tam się dzieje?

Chelsea planuje w tym miesiącu pozbyć się nieprzychylnego napastnika Romelu Lukaku. Belgijski napastnik został zdegradowany do kadry U-21 na polecenie menadżera Mauricio Pochettino. Argentyński menadżer powiedział, że chce w pierwszym składzie tylko zawodników, którzy chcą być w klubie z właściwych powodów.

Lukaku nie miał ani jednej konfrontacji z Pochettino, odkąd Argentyńczyk został nowym menadżerem Chelsea. Były zawodnik Manchesteru United był łączony z powrotem do Serie A, ponieważ Juventus usilnie stara się znaleźć porozumienie z napastnikiem. Według najnowszych doniesień, Lukaku zgodził się na osobiste warunki ze Starą Damą, ale Chelsea twardo pracuje nad strukturą finansową.

CZYTAJ: Chelsea, Inter Mediolan i AS Monaco chcą Folarina Baloguna

Ponieważ nie ma zbyt wielu zalotników dla Lukaku, talkSPORT donosi, że Chelsea powie byłemu zawodnikowi Evertonu, aby rozważył oferty z Arabii Saudyjskiej. Saudi Pro League przyciągnęła w tym oknie transferowym jedne z najlepszych talentów piłkarskich na świecie, takie jak Cristiano Ronaldo, Neymar i Karim Benzema. Dołączenie Lukaku byłoby kolejnym ogromnym wzmocnieniem Ligi Bliskiego Wschodu.

Oprócz podpisania kontraktu z ogromną pensją, Lukaku uzyska także odpowiedni czas gry, który zapewni mu utrzymanie się w walce o nadchodzące Euro. Al-Hilal stara się pozyskać byłego zawodnika Manchesteru United. W zeszłym miesiącu oferta klubu Saudi Pro League na usługi Lukaku została odrzucona. Prawdopodobnie jednak po niego wrócą, mimo że niedawno tego lata ściągnęli z Fulham Aleksandra Mitrovicia.

CZYTAJ: Czy Lukaku trafi pod skrzydła Mourinho?