Chelsea nawiązała kontakt z 50-latkiem. Czy to on zastąpi Pottera?

0
34
Pomocnik Chelsea, Ruben Loftus-Cheek, prawdopodobnie zostanie sprzedaży latem.

Chelsea szuka potencjalnych następców Grahama Pottera i podobno nawiązała kontakt z byłym menedżerem Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino.

Raport Football Insider twierdzi, że Chelsea rozmawiała już z argentyńskim menedżerem w sprawie potencjalnego ruchu.

Czytaj: Football-Insider: Trwają rozmowy z Pochettino

Długoterminowa przyszłość Pottera w klubie jest poważnie zagrożona po słabych wynikach. Były menedżer Brighton był mocno wspierany na rynku transferowym, ale Chelsea zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli.

Oczekuje się, że klub ich rangi będzie walczył o najważniejsze trofea i okaże się, czy Potter pomoże im wspiąć się na szczyt tabeli w nadchodzących tygodniach.

Oczekuje się, że Chelsea zapewni sobie europejską piłkę nożną na następny sezon, a brak kwalifikacji do Ligi Mistrzów byłby poważnym ciosem dla londyńskiego klubu.

Chelsea wydaje niezrównoważone wydatki od czasu przejęcia klubu i będzie potrzebowała przychodów z Ligi Mistrzów, aby poprawić swoje finanse.

Chelsea ma obecnie 14 punktów straty do londyńskiego rywala Tottenhamu, który zajmuje 4. miejsce. Zapewnienie sobie miejsca w pierwszej czwórce będzie dla nich ogromnym wyzwaniem w tym sezonie.

Czytaj: Polowanie na menedżera Chelsea stało się parodią

Tymczasem Pochettino był bez pracy od czasu opuszczenia Paris Saint-Germain i mógł udowodnić, że jest dobrym nabytkiem.

Pochettino dobrze radził sobie w Anglii z Tottenhamem, a 50-latek pomógł im walczyć o tytuł mistrzowski i trofeum Ligi Mistrzów podczas swojego pobytu w klubie.

Dopiero okaże się, czy były menedżer Tottenhamu jest chętny do przejęcia latem Stamford Bridge. Pokazał swoją jakość w Southampton i Spurs w przeszłości, a możliwość zarządzania tak dużym klubem jak Chelsea może okazać się atrakcyjną propozycją.