Chelsea raczej powinno stać na sekretarkę, która potrafi utrzymać porządek

0
37
Wciąż nie jesteśmy pewni, czy Todd Boehly wie, co robi.

Podejrzewamy, że właściciel Chelsea, Todd Boehly, zatrudnia sekretarki na podstawie długości spódnic, a nie kompetencji zawodowych. Nieudany transfer Hakima Ziyecha z Chelsea do Paris Saint-Germain będzie miał daleko idące konsekwencje.

Przy takim tempie zakupów, jakie ma Chelsea, zanim weszliśmy w zimowe okienko, byli już pod nadzorem UEFA pod kątem ewentualnego naruszenia zasad „Financial Fair Play”. Klub balansuje na krawędzi noża, a takie błędy, jakie widzieliśmy wczoraj, mogą doprowadzić do sankcji na Chelsea. Właściwie będziemy bardziej zaskoczeni, jeśli nie wpadną w kłopoty z UEFA.

Todd Boehly udowadnia, że ​​pieniądze nie czynią Cię mądrym!

Odkąd Todd Boehly przejął Chelsea, klub wydał łącznie aż 329 milionów euro. Tylko zimą klub podpisał kontrakty z aż ósemką graczy.

Czytaj: Paul Pogba spadł na czwarte miejsce na liście najdroższych transferów Premier League wszechczasów

Paris Saint-Germain i Chelsea uzgodniły transfer marokańskiego bohatera mistrzostw świata, Hakima Ziyecha. Był to kredyt z opcją wykupu. Hakim Ziyech przeszedł testy medyczne, ale potem zaczął się bałagan.

L’Equpe donosi, że Chelsea trzykrotnie wysyłała PSG błędne dokumenty. W związku z tym umowa została z opóźnieniem przesłana do rejestracji i zatwierdzenia przez francuski organ zarządzający piłką nożną LFP (Ligue de Football Professionnel).

Twierdzono również, że systemy komputerowe LFP uległy awarii, ale nie zostało to potwierdzone. Paris Saint-Germain nie jest pod wrażeniem i według The Athletic klub określił sytuację jako „cyrk klasy A”.

Złożono odwołanie w nadziei na uzyskanie zgody, mimo że było to w godzinach nadliczbowych. Jako powód podano problemy techniczne. Nie zostało to zaakceptowane, w wyniku czego Ziyech został zawieszony.

PSG, które nie pozwoliłoby Pablo Sarabia przejść do Wilków bez sprowadzenia zastępcy, jest wściekłe.

Były skrzydłowy Ajaxu rozegrał w tym sezonie 10 meczów w Premier League.

Chelsea wydała w styczniu 323 miliony funtów po tym, jak ustanowiła rekord Premier League, kupując Enzo Fernandeza z Benfica, menedżer Graham Potter zarejestrował tylko trzy nowe transfery ze względu na zasady.

Czytaj: Barcelona spóźniła się o minutę, Chelsea namieszała niechlujnymi błędami

Chelsea podpisała kontrakt z Ziyechem za 33 miliony funtów w 2020 roku, piłkarz rozegrał 98 występów w klubie, strzelając 14 bramek.