Chelsea wypożyczyła pomocnika

0
161
Xavier Simons

Zeszłego lata jeden z młodzieżowych talentów Chelsea, Xavier Simons, został wypożyczony do klubu EFL Championship Hull City. Chłopak spisał się bardzo dobrze, ponieważ teraz, według Fabrizio Romano, wszystkie strony chcą, aby Simons dołączył do mistrzowskiej drużyny Hull City po spędzeniu sezonu na wypożyczeniu w klubie.

Pomocnik Chelsea, Xavier Simons dołączy do Hull City na stałe pod koniec sezonu po wygaśnięciu jego umowy wypożyczenia z klubem Championship, informuje London World.

Simons dołączył do Hull latem na wypożyczeniu na cały sezon i pomimo czekania do lutego na swój pierwszy start w mistrzostwach, City chętnie sprowadzi go do East Yorkshire na stałe.

Czytaj: Okrojona kadra Manchesteru United

W styczniu próbowali uzgodnić umowę z Chelsea, ale nie dotrzymali terminu transferu, jednak oba kluby kontynuowały rozmowy w późniejszym terminie.

20-latek dołączył do Chelsea w 2016 roku z młodzieżowego zespołu Brentford.

Rozegrał ponad 60 występów w wielu młodzieżowych drużynach Chelsea, zanim zadebiutował w seniorskim Blues w wygranym 2:0 Pucharze Ligi nad Brentford pod koniec 2021 roku.

Simons, przemawiając w zeszłym miesiącu, dąży do awansu do Premier League z ambitnym Hull.

„Liam był dla mnie otwarty i powiedział, jak bardzo chce mnie tutaj, w klubie, aby iść do przodu”, Simons powiedział Hull Live w zeszłym miesiącu. „Widzę projekt i wierzę w niego, a to ma przywrócić nas do Premier League.”

„Chcę odegrać w tym rolę. Teraz oba kluby muszą uporządkować sprawy, kiedy to nastąpi, nie wiem, ale jestem gotowy w każdej chwili”.

Do Simonsa dołączył Harvey Vale na wypożyczeniu w Hull, ale Chelsea odwołała byłego młodzieńca w styczniu. Uważa się, że klauzula sprzedaży zostanie zawarta w umowie, jeśli City zdecyduje się spieniężyć Simonsa w przyszłości.

Żaden klub nie potwierdził umowy, ale szef Hull, Liam Rosenior, ujawnił w zeszłym miesiącu: „Jestem zachwycony, że udało nam się pozyskać go na stałe”.

Czytaj: Erik ten Hag znalazł we Włoszech rodaka i dwóch napastników

Zarówno Hull City, jak i Chelsea są dość przekonani, że defensywny pomocnik ma duży talent. Chelsea zabezpieczyła się klauzulą ​​odsprzedaży, jednak nie ma wzmianki o kwocie.

Menedżerowi Liamowi Roseniorowi udało się ustabilizować Hull po tym, jak przejął stery w listopadzie, chociaż klub nie jest całkowicie bezpieczny na 15. miejscu. Liam Rosenior tymczasowo przejął Derby po tym, jak Wayne Rooney odszedł i wyjechał do amerykańskiego klubu D.C. United.