Christian Eriksen nie będzie grał przez długi czas po tym, jak został pokonany przez Andy’ego Carrolla

0
35
Ogromne osłabienie Manchesteru. Poważna kontuzja gwiazdy.

W 54. minucie sobotniego meczu Pucharu Anglii pomiędzy Manchesterem United a Reading, Carroll wykorzystał całą swoją masę mierzącą 1,93 m, aby powalić Christiana Eriksena. To był wyraźnie dobry staromodny sposób na wykończenie przeciwnika, ponieważ Carroll nie dostał kartki (ale dostał czerwoną kartkę dwadzieścia minut później).

Szybko okazało się, że sprawa jest poważna. Manchester United wydał komunikat na temat stanu zdrowia Christiana Eriksena i okazuje się, że Duńczyk wypadł z gry na kilka miesięcy.

Czytaj: Potwierdzone! Z Chelsea do Arsenalu!

Słabym pocieszeniem jest fakt, że Manchester United wygrał 3:1 i awansował do piątej rundy.

Eriksen nie weźmie udziału w ważnych meczach, a menedżer Erik ten Hag musi przez dłuższy czas radzić sobie bez jednego ze swoich faworytów. Manchester United prawdopodobnie nie sprowadzi zastępcy w ostatnim dniu okienka, ale raczej ściągnie Freda z ławki.

Czytaj: Inter rozmawia z dwoma zawodnikami Manchesteru United!

Manchester United napisał w komunikacie prasowym, że śledztwo wciąż trwa, ale Eriksen prawdopodobnie nie będzie mógł grać do kwietnia lub maja.