„Cieszę się każdą chwilą spędzoną w Manchesterze United”

0
41
Bezrobotny David de Gea spędza czas z gwiazdą Man United. (zdjęcie: centrodiabły, X)

Bramkarz Manchesteru United, David de Gea, powiedział, że jest „naprawdę szczęśliwy” na Old Trafford.

32-latek ma kontrakt z Czerwonymi Diabłami tylko do czerwca 2023 roku. De Gea podobno odrzucił ostatnią ofertę kontraktową Man United. Doświadczony zawodnik nie chciał zaakceptować ogromnego spadku jego obecnej pensji, która wynosi około 375 000 funtów tygodniowo.

Czytaj: Czy David de Gea zostanie w Manchesterze United?

Uważa się jednak, że rozwiązanie zostanie znalezione w nadchodzących tygodniach, a Czerwone Diabły będą chciały zatrzymać Hiszpana, który jest zdeterminowany, aby przedłużyć swój pobyt w Manchesterze.

De Gea powiedział, że obecnie koncentruje się na pomocy Manchesterowi United w mocnym zakończeniu kampanii, zespół wciąż goni za trofeami w trzech rozgrywkach.

„Jestem tutaj od wielu lat i cieszę się każdą chwilą spędzonym w tym klubie. Rozegrałem wiele meczów” – powiedział De Gea w rozmowie ze Sky Sports News. „Oczywiście wspaniale jest tu być, to ogromny klub, kocham ten klub i jestem tutaj oczywiście szczęśliwy.”

„Od lat jest tak samo. Sporo szumu wokół klubu, ale piłkarze koncentrują się tylko na meczach, zwłaszcza na tym najbliższym, który rozegramy w niedzielę (przeciwko Newcastle United). Ten mecz jest dla nas bardzo ważny, bo chcemy ukończyć rozgrywki w TOP 4.”

„Tak jak mówię, przed nami wiele meczów, więc musimy być naprawdę skoncentrowani na dobrym treningu, dobrej regeneracji, pomaganiu drużynie i to jest najważniejsze, a nie kontrakty czy cokolwiek innego”.

Czytaj: Barcelona potwierdza kontakt z Lionelem Messim w celu omówienia powrotu na Camp Nou

De Gea rozegrał 42 występy dla Man United w sezonie 2022-23, zachowując 18 czystych kont, z czego 11 w Premier League.