Cios dla reprezentacji Polski, ważny zawodnik nie zagra na Euro 2024

0
0
Reprezentant Polski nie pojedzie na mistrzostwa Europy! (zdjęcie: PSN Futbol, x)

Trener Polski Michał Probierz będzie musiał obejść się na UEFA Euro 2024 bez głównego prawego obrońcy, który ze względu na problemy zdrowotne opuści mistrzostwa Europy.

Według TVP Sport, polska kadra pojedzie na turniej bez Matty’ego Casha z Aston Villi, który nie do końca wyleczył kontuzję łydki, przez co opuścił dwa ostatnie mecze „The Villans” w sezonie.

Wcześniej była jeszcze nadzieja, że 26-letni obrońca zagra w Niemczech, jednak selekcjoner Polski podkreślił, że ostateczną decyzję podejmą lekarze. Cash doznał kontuzji w meczu Polski, opuszczając boisko na początku półfinałowego meczu barażowego o Euro z Estonią (5:1). Cash opuścił boisko po zaledwie 11 minutach gry.

CZYTAJ: Polska sięgnęła po złoto na Mistrzostwach Europy

Przypomnijmy, że wstępny skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy zostanie ogłoszony 29 maja.

Biało-czerwoni niedługo spotkają się na zgrupowaniu przed Euro 2024. Zespół Michała Probierza najpierw rozegra mecze towarzyskie z Ukrainą (7 czerwca) i Turcją (10 czerwca), a następnie przystąpi do udziału w mistrzostwach Europy. Rywalami Polaków będą Holendrzy (16 czerwca), Austriacy (21 czerwca) i Francuzi (25 czerwca). 

CZYTAJ: Iga Świątek dominuje we French Open, szybka wygrana Polki z Jeanjean!