City pozwoliło tej gwieździe opuścić klub już w styczniu!

0
79
Trochę się martwi, ale nie z powodu braku punktów. (foto: city, twitter)

Wiedzieliśmy, że nie jest w formie, ale fakt, że jest całkowicie poza planami Guardiola, należy uznać za jeden z największych wstrząsów transferowych w tym roku.

Joao Cancelo przechodzi do Bayernu Monachium na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru City, donosi niemiecki Sky Sports.

Na początku tego miesiąca pisaliśmy, że Cancelo wzbudził zainteresowanie wielu europejskich klubów po tym, jak wypadł z łask Pepa Guardiola w City.

Czytaj: City obejmie jednego z najlepszych graczy ligi w umowie zamiany

Ale wiadomość, że Guardiola pozwoli portugalskiemu obrońcy opuścić Bayern, rywala Ligi Mistrzów, na wypożyczeniu w połowie sezonu, będzie ogromną niespodzianką dla wielu kibiców City.

João Cancelo

Rozumie się, że potencjalna umowa obejmowałaby opcję kupna przez Bayern Cancelo za 70 mln euro na koniec sezonu.

Cancelo podpisał kontrakt z City zaledwie 12 miesięcy temu, który teoretycznie wiąże go z klubem do czerwca 2027 roku, i był w drużynie roku w zeszłym sezonie jako najlepszy lewy obrońca Premier League.

Czytaj: Co słychać u Jadona Sancho?

Jednak po nieco dramatycznym spadku formy Portugalczyk wystąpił tylko w trzech z ostatnich 10 meczów City we wszystkich rozgrywkach.

Źródła w City powiedziały, że wraz z pojawieniem się nastolatka Rico Lewisa jako prawy obrońca i pięciu środkowych obrońców – z których trzech, John Stones, Manuel Akanji i Nathan Ake, może grać jako boczny obrońca – czują, że mają wystarczający zasięg na boisku.