Co słychać u pierwszej rakiety świata?

0
1102
zdjęcie/źródło: https://www.cosentino.com/en-ca/news/cosentino-officially-sponsors-the-rafa-nadal-academy-in-spain/

Rafa Nadal wciąż pozostaje na przymusowym urlopie. Na początku września musiał wycofać się z półfinału US Open przez kontuzje prawego kolana. Od tej pory walczy o jak najszybszy powrót do gry, ale nie wycofał się z blasku fleszy. Wydarzenia ostatnich dni i tygodni sprawiły, że nie znika z pierwszych stron gazet.

Kontuzja kolana nie przeszkodziła hiszpańskiemu tenisiście w niesieniu pomocy innym. Rafa Nadal po raz kolejny pokazał, że nie jest mistrzem tylko na korcie, ale również poza nim. Hiszpan bez wahania ruszył na pomoc ofiarom powodzi, jaka nawiedziła mieszkańców Majorki 9 października.

Rafa pomaga

Nie od dzisiaj wiadomo, jak wiele znaczą dla Rafy jego korzenie i rodzina. Hiszpan nigdy nie wyprowadził się z Majorki, a akademię otworzył w swoim rodzinnym mieście. Co więcej, dom, w którym mieszka, dzieli z całą najbliższą rodziną – mamą, siostrą, wujkiem, dziewczyną itd. W wywiadach wielokrotnie podkreśla, jak bardzo kocha Majorkę, i że nie mógłby mieszkać gdzie indziej. Nic więc dziwnego, że gdy tylko usłyszał o powodzi, to od razu ruszył na pomoc. Lider światowego rankingu męskiego tenisa sprzątał ulice i usuwał błoto z budynków. Zaoferował nawet potrzebującym darmowe noclegi w jego akademii. Już pierwszego dnia po deklaracji Nadala, z pomocy jego szkoły skorzystało ponad 50 osób.

Nadal zebrał też wszystkich uczniów i pracowników szkoły na jednym z kortów położonych na terenie obiektu i uhonorował ofiary powodzi minutą ciszy.

Postawa Rafy spotkała się z mnóstwem pozytywnych komentarzy i wsparciem ze strony innych sportowców. Ciepłe słowa dla Rafy i wszystkich mieszkańców Majorki przekazali między innymi takie sławy tenisa jak Roger Federer czy Novak Djokovic. Wzywali oni też do pomocy wszystkich, którzy mają taką możliwość.

Ku naszemu zdziwieniu nie wszystkim spodobało się jednak zachowanie Nadala. Tenisista został skrytykowany za nie udzielenie wywiadów podczas sprzątania ulic. Głos w obronie hiszpańskiego tenisisty zabrała jedna z obecnych na miejscu tragedii dziennikarka, której zdanie całkowicie popieramy

On jest bardzo znany na całym świecie i dlatego w pewien sposób jego postawa nas wzruszyła. Wszyscy chcieliśmy z nim porozmawiać, przeprowadzić wywiad, A ON NIE CHCIAŁ, PONIEWAŻ NIE CHCIAŁ BYĆ W CENTRUM UWAGI. Nie chciał odciągać uwagi od tragedii i przenosić ją na siebie. Dlatego ZAskoczyło MNIE, ŻE JEST KRYTYKowany.

cytat: źródło (tłum.własne)

Rafa świętuje

Jest jeszcze jeden powód, przez który było ostatnio głośno o hiszpańskim tenisiście. Otóż akademia Nadala obchodziła w weekend urodziny. 19 października minęły 2 lata od otwarcia w Manacor na Majorce szkoły tenisowej Rafa Nadal Academy by Moviestar, gdzie świat mógł w końcu poznać wszystkie tajniki gry Nadala i się ich nauczyć.

Na otwarcie akademii 2 lata temu przybył Roger Federer. Przez te 2 lata ośrodek bardzo się rozwinął i zyskał popularność na całym świecie. Od tego roku odgrywany jest tu nawet turniej  Rafa Nadal Open. Czyni to Nadala jedynym aktywnym wciąż tenisistą, który ma własną akademię i turniej. Ośrodek przyciąga też znane nazwiska i to nie tylko ze świata tenisa. Ostatnio z programu szkoleniowego akademii skorzystała legenda NBA – Steve Nash.

Zapraszamy do środka…

Z okazji urodzin akademii, chcielibyśmy was zabrać w krótką wycieczkę po obiekcie. Zobaczcie, jak wygląda dzień z życia ucznia Rafa Nadal Academy. Zajrzyjcie do wnętrza obiektu i dowiedzcie się, jakie były założenia architektoniczne ośrodka. Następnie przejdzie się po całym obiekcie z zewnątrz. Na koniec, wejdźcie do Rafa Nadal Museum Xperience. To interaktywne muzeum, w którym nie tylko prześledzicie historię kariery Rafy Nadala, ale także spróbujecie swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, zwiedzicie stadion Realu Madryt, a nawet będziecie mieli okazję pobawić się w sędziego liniowego na meczu tenisowym. To co, zaczynamy?

Krok 1. – życie ucznia. Przewodnikiem wycieczki jest sam Rafa Nadal

https://www.youtube.com/watch?v=aU3fbqBtqOg

Krok 2. – przegląd całego obiektu i jego założenia architektoniczne

Krok 3. – zabawa dla całej rodziny, czyli interaktywne muzeum Rafa Nadal Xperience. Filmiki nakręciłam specjalnie dla Was podczas mojej sierpniowej wizyty na Majorce. Filmiki są tylko „zapowiedzią” świetnej zabawy, której tam doświadczycie. Resztę muzeum musicie zobaczyć już sami, jak będziecie w Manacor.

Podobała się wizyta? Może widzieliście akademię Rafy na żywo? Podzielcie się z nami wrażeniami. Ja byłam zachwycona!

Natomiast jeżeli zastanawiacie się, kiedy Rafa wróci na kort, to najprawdopodobniej zobaczymy go już w tym tygodniu na turnieju halowym w Paryżu.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak wzmocnić odporność dziecka jesienią – poznaj 10 sposobów! – f7zdrowie.pl