Co z kontraktem Marcusa Rashforda?

0
256
Podopieczni Erika ten Haga we wtorek odbyli ostatnią sesję treningową w Carrington przed rewanżem z Kopenhagą. (zdjęcie: Marcus Rashford, Twitter)

Marcus Rashford podobno zwleka z podpisaniem nowego kontraktu w Manchesterze United.

Manchester United jest chętny do przedłużenia kontraktu, ale obecnie jest uwikłany w sagę przejęcia, która może doprowadzić do tego, że rodzina Glazerów przekaże własność klubu osobom takim jak: jak Sir Jim Ratcliffe lub katarski szejk Jassim bin Hamad Al Thani.

The Sun donosi, że Rashford będzie nadal czekał na odpowiedni czas do omówienia kontraktu.

Zobacz jeszcze: Harry Kane najlepszym strzelcem Anglii

Sugeruje się również, że Rashford obawia się, że tak zwana „zasada Cristiano Ronaldo” na Old Trafford może ograniczyć kolejną ofertę złożoną mu przez United.

Czerwone Diabły sparzyły się na Ronaldo – który zbierał 480 000 funtów tygodniowo przed zwolnieniem w listopadzie 2022 roku – a giganci Premier League mają teraz limit wynagrodzeń w wysokości 300 000 funtów, który prawdopodobnie musiałby zostać złamany, aby zatrzymać Rashforda.

Przeczytaj także: Robert Lewandowski przeprosił kibiców

Jeśli Rashford nie zdecyduje się na nową umowę, będzie mógł rozmawiać z konkurentami spoza Anglii. Zespoły takie jak: Barcelona i Paris Saint-Germain były wcześniej zainteresowane wszechstronnym napastnikiem, który ma na swoim koncie 73 gole w Premier League i 51 występów w Anglii.