Coś ważnego wydarzyło się w Man United

0
47
Bruno Fernandes jest jednym z najbardziej zapracowanych piłkarzy Manchesteru United. (foto: united, twitter)

Harry Maguire był kapitanem na papierze, ale nie na boisku. Pod wodzą Erika ten Haga, reprezentant Anglii otrzymał drugoplanową rolę w Czerwonych Diabłach. Rolę kapitana przejął Bruno Fernandes. Menedżer United nie ma wątpliwości, że Portugalczyk jest odpowiednią osobą do wyjścia na prowadzenie na boisku.

Dlaczego Bruno Fernandes jest idealnym kandydatem na kapitana Man Utd?

Erik ten Hag pochwalił zdolności przywódcze Bruno Fernandesa i zasugerował, że Portugalczyk jest przykładem dla całej drużyny. Holenderski trener bardzo dobrze wypowiadał się o energii Fernandesa na boisku i o tym, jak Portugalczyk konsekwentnie prowadzi drużynę, dając przykład.

„Jest świetnym wzorem do naśladowania. Potrafi dorównać i poradzić sobie ze standardami obciążenia, które są naprawdę wysokie. Jest świetnym wzorem do naśladowania dla wszystkich w drużynie” – powiedział Ten Hag według Goal.

Czytaj: Mamy mistrza świata! Oskar Kwiatkowski mistrzem świata w slalomie gigancie równoległym

Pochwalił Fernandesa za energię, którą zawsze ma na boisku i jego znaczenie w pracy taktycznej podczas meczów.

Fernandes jest jednym z najbardziej konsekwentnych wykonawców Czerwonych Diabłów i był niezwykle wszechstronny w tym sezonie. Wystąpił do tej pory w 35 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając siedem bramek i mając osiem asyst.

Czytaj: Max Verstappen nie wie, czy uda mu się pobić rekord zwycięstw z 2022 roku

Drużyna Ten Haga ma rozegrać trzy kluczowe mecze w ciągu najbliższych ośmiu dni. Zaczną od spotkania z Leicester City w Premier League w niedzielę, a następnie w rewanżu Ligi Europy z Barceloną. Następnie zmierzą się z Newcastle United w finale Carabao Cup 26 lutego.