Cristiano Ronaldo: napastnik Manchesteru United z numerem siedem

0
227
Ronaldo nosił koszulkę z numerem 7 przez całą swoją karierę. Źródło: Twitter

Klub potwierdził, że Cristiano Ronaldo będzie nosił koszulkę z numerem siedem dla Manchesteru United.

36-latek zabiera numer, który nosił podczas swojego pierwszego występu na Old Trafford, od napastnika Urugwaju, Edinsona Cavaniego, który przesuwa się na numer 21.

Ronaldo rozpocznie treningi z The Reds po ukończeniu pięciodniowej izolacji.

W czwartek został zwolniony z dyżuru międzynarodowego przez Portugalię z powodu zawieszenia.

– Nie byłem pewien, czy będzie możliwe ponowne posiadanie koszulki z numerem siedem, więc chciałbym bardzo podziękować Ediemu Cavani za ten niesamowity gest – powiedział Ronaldo.

„Portugalska supergwiazda słynie z legendarnego numeru koszulki podczas swojego pierwszego pobytu w United i możemy teraz potwierdzić, że Ronaldo będzie miał go ponownie na plecach” – napisał United na swojej stronie internetowej.

Ronaldo zaliczył szokujący powrót na Old Trafford w dniu ostatecznego transferu i jest w kolejce do swojego drugiego debiutu dla Czerwonych Diabłów przeciwko Newcastle w Premier League w sobotę, 11 września.

Ronaldo został najlepszym strzelcem wszech czasów w reprezentacji mężczyzn, który we wtorek zdobył dwa gole przeciwko Republice Irlandii, ale został ukarany przez sędziego za zdjęcie koszulki.

Ronaldo strzelił dwie bramki w końcówce, co pozwoliło Portugalii osiągnąć 111 punktów, pokonując poprzedni rekord Ali Daei, który strzelił 109 goli dla Iranu w latach 1993-2006.

Czytaj: On w Barcelonie zastąpi Leo Messiego!