Cristiano Ronaldo odrzuca 243 miliony euro od saudyjskiego klubu Al-Hilal

0
181
Cristiano Ronaldo i Al-Nassr mogą zagrać przeciwko Realowi Madryt na inauguracji nowego Santiago Bernabeu. Źródło: Twitter

Zaoferowano Portugalczykowi kontrakt na dwa sezony.

Cristiano Ronaldo odmówił szansy odzyskania pozycji najlepiej opłacanego piłkarza na świecie. Saudyjski klub piłkarski Al-Hilal złożył mu ofertę na dwuletni kontrakt o wartości 243 mln euro w poniedziałek po południu. To jest 2,3 mln euro tygodniowo.

Obecny plan Ronaldo to pozostanie w Manchesterze United lub przynajmniej granie na najwyższym poziomie w dającej się przewidzieć przyszłości.

Portugalczyk próbował tego lata opuścić Old Trafford, aby znaleźć drużynę, która zapewniłaby mu futbol Ligi Mistrzów. Czuje, że nie czerpie przyjemności, której szuka w Manchesterze United, ale nalega na pozostanie w Europie.

Prawda jest taka, że Portugalczyk chwilowo stracił miejsce w pierwszej drużynie i wygląda na to, że nie będzie łatwo wpaść w plany Erika ten Haga.

Nieudane próby Cristiano przypieczętowania ruchu

W lipcu i sierpniu Cristiano był wiązany z Atletico Madryt, Marsylia, Sporting Clube de Portugal, a nawet Napoli.

Czytaj: Napoli to ostatnia nadzieja Cristiano Ronaldo na odejście od Man Utd

Jednak nic nie było bliskie wydarzeniu i skończyło się na tym, że musiał zostać w Manchesterze.

Oferta Al-Hilal dla Cristiano Ronaldo

Al-Hilal chciał zapłacić Cristiano Ronaldo 121 milionów euro rocznie, ale napastnik nie chce jeszcze opuścić elitarnych lig Europy, mimo że nie gra w Lidze Mistrzów w tym sezonie.