Cristiano Ronaldo przybywa na ratunek Jadonowi Sancho w Manchesterze United

0
1
Borussia Dortmund i Juventus skontaktowały się z przedstawicielami Jadona Sancho w sprawie potencjalnego transferu. (zdjęcie: united, twitter)

Sytuacja Jadona Sancho w Manchesterze United przypomina kłopoty Cristiano Ronaldo z przeszłości pod wodzą Erika ten Haga. Poznaj podobieństwa.

Jadon Sancho został odsunięty na bok w Manchesterze United przez menadżera Erika ten Haga – epizod ten przypomina sytuację Cristiano Ronaldo na Old Trafford rok temu.

Niedawna wymuszona pauza Jadona Sancho w Manchesterze United pod wodzą Erika ten Haga nasuwa niesamowite podobieństwa do burzliwego epizodu Cristiano Ronaldo na Old Trafford zaledwie rok temu. Decyzja Ten Haga o wyrzuceniu skrzydłowego Sancho z obiektów klubu wynika z toczącego się sporu i menadżer ma nadzieję zapobiec rozprzestrzenianiu się negatywnego nastawienia przez niezadowolonego zawodnika i zakłócaniu harmonii w drużynie. Pod tym względem przypomina to sytuację, która miała miejsce w przypadku Cristiano Ronaldo.

CZYTAJ: Jadon Sancho na radarze Jose Mourinho

Rok temu Ronaldo znalazł się w podobnej sytuacji, kiedy został wyrzucony z obiektów Manchesteru United po tym, jak odmówił wejścia na mecz w roli zmiennika. Ten Hag wykorzystał ten incydent jako okazję do ugruntowania swojej władzy i utrzymania dyscypliny w drużynie, co powtarza się teraz w przypadku Sancho. Jednak sprawa Ronaldo ostatecznie przybrała inny obrót.

Rok temu Ronaldo również został wyrzucony z obiektów Manchesteru United po tym, jak rzucił piłkę i odmówił wejścia na boisko jako zmiennik. Ten Hag wykorzystał ten incydent, aby potwierdzić swoją władzę i wzmocnić dyscyplinę w swoim składzie, co powtarza się w tym roku. Jednak Ronaldo przeprosił kolegów z drużyny za swoje zachowanie i został ponownie włączony do składu – coś, co Sancho musi teraz zrobić, jeśli chce ocalić swoją karierę w Man United.

CZYTAJ: Piłkarze Manchesteru United namawiają Jadona Sancho, aby przeprosił Erika ten Haga

Cristiano Ronaldo odmówił wejścia na boisko w wygranym 2:0 meczu Manchesteru United z Tottenhamem Hotspur, a klub wycofał go z kadry na weekendowy wyjazd do Chelsea. Po obejrzeniu niemal całego meczu z ławki, 37-letni napastnik wpadł do tunelu i opuścił Old Trafford, zanim jego koledzy z drużyny wrócili do szatni po pełnym wymiarze godzin. Ten epizod doprowadził do tymczasowego wygnania Ronaldo z treningów pierwszego składu i opuszczenie starcia w Premier League z Chelsea.

Pod koniec spotkania Ronaldo był szeroko krytykowany za swoje działania, a raporty podkreślały, jak wielu jego kolegów z drużyny było przerażonych jego zachowaniem. To był moment, który pomógł przyspieszyć pogorszenie relacji między napastnikiem a Ten Hagiem.

Podczas zawieszenia Ronaldo próbował nawet dostać się do swojej szafki, aby odzyskać klapki, ale Ten Hag odmówił mu pozwolenia, co oznaczało, że musiał je przynieść zawodnik drużyny młodzieżowej.

Ostatecznie burzliwa kariera Ronaldo pod wodzą Ten Haga zakończyła się jego odejściem z Manchesteru United w listopadzie tego samego roku, siedem miesięcy przed wygaśnięciem kontraktu. Jego odejście nastąpiło po burzliwym wywiadzie, w którym otwarcie skrytykował klub i jego zarząd w programie Piersa Morgana. Gdy Jadon Sancho radzi sobie z obecną sytuacją, znajduje się na rozdrożu podobnym do tego, przed którym stanął Cristiano Ronaldo rok temu. Czas pokaże, czy uda mu się naprawić relacje z ten Hagiem, czy nie.