Cristiano Ronaldo szczerze wypowiada się na temat rywalizacji z Lionelem Messim

0
6
Messi zagra w tej samej lidze co Cristiano Ronaldo? Saudyjczycy chcą wypożyczyć Lionela w przerwie MLS. (zdjęcie: Esthetics, Twitter)

Cristiano Ronaldo niedawno szczerze mówił o swojej relacji z Lionelem Messim, podkreślając, że nie mają powodu się „nienawidzić”.

Cristiano Ronaldo niedawno szczerze opowiedział o swojej relacji z Lionelem Messim, podkreślając, że nie ma powodu „nienawidzić” argentyńskiej supergwiazdy i podkreślając znaczenie wzajemnego szacunku.

Zwracając się do reporterów, Ronaldo potwierdził historyczny wpływ ich dwóch na futbol i wyraził przekonanie, że era ich intensywnej rywalizacji należy już do przeszłości. Wezwał fanów, aby docenili zarówno jego, jak i Messiego za ich znaczący wkład w sport.

CZYTAJ: Jaki ojciec, taki syn. Thiago Messi idzie w ślady swojego taty Lionela Messiego

„Kto lubi Cristiano Ronaldo, nie musi nienawidzić Messiego i odwrotnie. Jesteśmy bardzo dobrzy i zmieniliśmy historię futbolu. Szanuje się nas na całym świecie, to najważniejsze. Rywalizacja? Nie widzę takich rzeczy; dzieliliśmy scenę przez 15 lat. Nie mówię, że jesteśmy przyjaciółmi, ale szanujemy się nawzajem” – stwierdził Ronaldo.

Niezwykła rywalizacja Ronaldo i Messiego trwała ponad dekadę w La Liga, przy czym Ronaldo reprezentował Real Madryt, a Messi grał w Barcelonie. W tym czasie pchali się nawzajem na nowe wyżyny i osiągnęli niezliczone osiągnięcia indywidualne i zespołowe.

Ronaldo uważa, że nastąpił koniec pewnej epoki w dziejach futbolu. Ma zdecydowane zdanie o swoim pojedynku z Messim.

– Rywalizacja jest zakończona. Była dobra, podobała się kibicom – powiedział reprezentant Portugalii.

Obaj gracze rozpoczęli jednak nowy rozdział w swojej karierze. Ronaldo dokonał zaskakującego przeniesienia do Al-Nassr w Arabii Saudyjskiej, podczas gdy Messi odważył się udać do Stanów Zjednoczonych, aby dołączyć do Interu Miami w Major League Soccer (MLS).

Pomimo geograficznej separacji, wpływ Ronaldo i Messiego na futbol pozostaje trwały. Nadal są podziwiani przez fanów na całym świecie, co pokazuje, jak głęboki wpływ wywarli na ten sport.

CZYTAJ: Inter Miami: Leonardo DiCaprio oglądał mecz Lionela Messiego z Los Angeles FC

W nadchodzących dniach Cristiano Ronaldo powróci do gry, reprezentując Portugalię w meczu eliminacyjnym do Euro 2024 przeciwko Słowacji, a Lionel Messi poprowadzi reprezentację Argentyny w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2026 przeciwko Ekwadorowi na Estadio Monumental w Buenos Aires. Ich trwałe dziedzictwo i wkład w futbol zostaną niewątpliwie docenione zarówno przez fanów, jak i przyszłe pokolenia.