Czego FC Bayern chce od Nagelsmanna

0
3
Nagelsmann: zdjęcie: Bayern: Twitter

24 marca FC Bayern zrzucił bombę, niespodziewanie rozstał się z trenerem Julianem Nagelsmannem i wprowadził znaczącego następcę w osobie Thomasa Tuchela.

Oficjalnie jednak Nagelsmann ma jeszcze kontrakt w Monachium do końca czerwca 2026 roku. W przypadku wcześniejszej zmiany, mistrzowie rekordów Niemiec otrzymają opłatę transferową.

Po tym, jak mówi się, że Julian Nagelsmann odrzucił już Chelsea, Tottenham Hotspur i SSC Napoli po opuszczeniu FC Bayernu, ostatnio krążyły plotki, że Paris Saint-Germain, inny czołowy klub, ma mieć oko na 35-latka.

Przeczytaj: Rekord Polski na 1500 metrów na Memoriale Ireny Szewińskiej

Nagłówki, które prawdopodobnie będą śledzone z dużym zainteresowaniem w lokalu handlowym przy Säbener Straße.

W końcu Nagelsmann wciąż zbiera w stolicy Bawarii podobno osiem milionów euro za sezon, zarabiając aż 24 miliony euro do końca kontraktu – inne raporty mówią o nieco mniej, ale suma jest nadal wysoka.

Ponadto zespół z Monachium ma nadzieję na opłatę transferową dla trenera.

W związku z tym „kwota docelowa” powinna wynosić od ośmiu do dziesięciu milionów euro. Opłata transferowa, którą przynajmniej PSG mogłoby zapłacić z drobnej gotówki.

Wątpliwe jest jednak, czy Nagelsmann będzie zaangażowany nad Sekwaną. Bo plotki, które rozpuścił m.in. „L’Équipe”, spotykają się nie tylko z entuzjazmem we Francji.

Przeczytaj: Novak Djokovic dociera do półfinału French Open i kontynuuje polowanie na 23 tytuł wielkoszlemowy

Na przykład były gracz PSG Jimmy Algérino wątpi, że Nagelsmann będzie w stanie zdobyć szacunek gwiazdorskiego zespołu wokół Kyliana Mbappé i spółki ze względu na swój młody wiek.

Bez względu na to, kto jest trenerem w Paryżu, zawodnicy robią, co chcą, mają moc. W związku z tym pojawia się pytanie: czy Nagelsmannowi uda się mówić tym samym językiem co ci zawodnicy ze względu na swój młody wiek?” – powiedział Algérino w wywiadzie dla „Sport1”.

Brak postów do wyświetlenia