Część większego planu w Premier League

0
66
20 milionów na stole, ale on chce więcej!; zdjęcie: Inter: Twitter

24 gole i 10 asyst w 36 meczach Serie A. Po sezonie 2020/21 w barwach Interu, Romelu Lukaku wrócił na podium po smutnej końcówce na Old Trafford. Antonio Conte doprowadził Belga z powrotem na właściwe tory, a współpraca została zwieńczona tytułem Serie A. Potem przyszła Chelsea ze swoimi 97 milionami funtów, a Lukaku ponownie wrócił do fazy rozwoju. Teraz pracują nad przejściem, które mogłoby dać 29-latkowi kolejny zastrzyk witamin.

Kiedy Lukaku wrócił do Premier League, było jasne, że rządzi nie tylko gigantyczna pensja w Chelsea, ale Belg miał też pokazać, że jest lepszy niż to, co pokazał podczas ostatniej części pobytu w United.

Czytaj: Football-Insider: Tottenham wysłał ofertę do Southamptonp

W tym sezonie napastnik przebywał na wypożyczeniu w Inter Mediolan. Kontuzje i brak formy sprawiły, że 29-latek nie prezentuje się tak jak wcześniej w składzie Interu – informuje Calciomercato. Inter mocno rozważa odejście od planu transferu Belga na stałe. Kontuzje, brak formy, 383 minuty na boisku i 2 gole to stan na styczeń.

W ten sposób Lukaku może tego lata wrócić do Chelsea, gdzie szalone zakupy klubu na ostatnich dwóch rynkach transferowych prawdopodobnie zamknęły drzwi dla Lukaku na arenie bitwy w niebieskich koszulkach.

Według Calcomercato, w Tottenhamie rozpoczęto prace mające na celu umożliwienie Conte ponownego połączenia się z Lukaku. Menedżer Spurs wciąż zastanawia się, czy będzie kontynuował pracę po wygaśnięciu jego kontraktu w lecie, ale z oczekiwanym naciskiem ze strony Man United, by podpisać kontrakt z Harrym Kane’em, zdobycie podpisu Lukaku może stać się problemem – jeśli Conte pozostanie w pracy.

Razem są jak dynamit. (fot. Inter, Twitter)

Czytaj: City pozwoliło tej gwieździe opuścić klub już w styczniu!

Jak na razie jest wiele ale, ale bardzo chcielibyśmy ponownego spotkania Conte i Lukaku.