Cztery przypadki koronawirusa w kadrze Austriaków po Pucharze Świata w Wiśle

0
400
Zdjęcie: twitter.com/Skijumpingpl

Koronawirus daje się wszystkim we znaki. Niemożliwe by było, gdyby skoczkowie nie mieli problemu z COVID-19. Niedawno rozpoczął się Puchar Świata w skokach narciarskich, a już są chorzy.

Dwóch czołowych skoczków: Gregor Schlierenzauer i Philipp Aschenwald, trener Andreas Widhoelzl i jego asystent mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa, wymagany przy wjeździe do Finlandii – poinformował serwis skijumping.pl.

Informację potwierdził Austriacki Związek Narciarski, informując, że reszta kadry narodowej przebywa na kwarantannie.

Austria jest zmuszona wysłać do Kuusamo drugi skład.

Już przed rozpoczęciem sezonu mówiło się, że koronawirus może pokrzyżować ten piękny dla kibiców zimowy czas walki o najlepsze miejsce w skokach narciarskich. Bardzo szybko przekonali się o tym na własnej skórze Austriacy, którzy muszą wysłać do Kuusamo rezerwowy skład. U Schlierenzauera i Widhoelzla pojawiły się pierwsze objawy choroby COVID-19.

To fatalna wiadomość dla Austriaków, zwłaszcza, że ich kadra wygrała sobotnie zawody drużynowe, a w niedzielę Daniel Huber stanął na podium indywidualnie. Aż trzej skoczkowie austriaccy znajdowali się w czołowej „10”. Teraz zamiast walczyć o podium będą walczyć o zdrowie.

– To cios w nasze ambicje w PŚ, ale zdrowie i nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Będziemy dalej sprawdzali, czy pozostali członkowie kadry mogą startować w kolejnych konkursach w Rosji. Tu decyzja jeszcze nie zapadła. Mam nadzieję, że cała najsilniejsza grupa będzie w stanie wystąpić już w Planicy na mistrzostwach świata w lotach – mówi Mario Stecher, dyrektor sportowy Austriackiej Federacji Narciarskiej ds. skoków i kombinacji.

Czy Austriacy zdążyli zarazić innych skoczków? Alexander Stöckl powiedział dla skijumping.pl, że „nikt z osób testowanych w Wiśle, oprócz Austriaków, nie otrzymał wyniku pozytywnego”.

Mimo to niestety, wśród skoczków z pewnością zapanował niepokój.

Czytaj: Puchar Świata w Wiśle: startuje kolejny sezon w skokach!