Czy będzie transfer Samuela Umtitiego?

0
1002
Manchester United chce wykorzystać opieszałość Barcelony i wykupić Samuela Umtitiego. Według katalońskiej prasy, Anglicy kuszą obrońcę dużymi większymi pieniędzmi.

Dziennikarze z Katalonii od kilku miesięcy informują, że klub chciałby podpisać nowy kontrakt z Samuelem Umtitim, ponieważ obawia się podkupienia jednego ze swoich czołowych zawodników. Obecnie klauzula odstępnego wynosi zaledwie 60 milionów euro.

Według doniesień, Yannick Umtiti, brat Samuela i jego agent, jest w stałym kontakcie z działaczami Manchesteru. Defensor po transferze miałby zarabiać nawet 9 milionów euro rocznie. Bardzo mocno chce go sprowadzić Jose Mourinho, menedżer United.

Klub z Old Trafford nie miałby problemu z wyłożeniem na stół 60 mln euro, a ponadto chce przekonać samego zawodnika znaczącą podwyżką. Obecnie Umtiti zarabia w Barcelonie cztery miliony euro za sezon gry. Jeśli wierzyć gazecie „Sport”, Man Utd proponuje mu o pięć milionów więcej.

TUTAJ MOŻESZ WIĘCEJ PRZECZYTAĆ O PIŁCE NOŻNEJ: piłka nożna

Umtiti poprosił kataloński klub, by ten wyrównał propozycję wystosowaną przez Man Utd, więc niewykluczone, że powyższe zainteresowanie ze strony Mourinho może zostać wykorzystane do negocjacji nowych warunków z klubem z Camp Nou.

Jeśli władze Barcelony myślą o sukcesach pierwszej drużyny, muszą przekonać środkowego obrońcę do pozostania na Camp Nou i podpisać z nim nową umowę. Krótko mówiąc muszą nagiąć swoje limity płacowe, jeśli chcą zatrzymać najlepszego stopera.

Ciekawe jak skończą się negocjacje? najlepszy stoper Barcelony pozostanie na Camp Nou? A może Manchester skusi Francuza i ten, już niedługo zacznie biegać po Old Trafford?

Zdjęcie główne: profil na Facebooku Samuel Umtiti