Czy da się przekonać do rezygnacji z Barcelony na rzecz Premier League?

0
38
Ilias Akhomach. (zdjęcie: barcelona, twitter)

W lipcu Raphinha podpisał kontrakt z Barceloną, a giganci La Liga przelali 50 milionów funtów na konto Elland Road. Brazylijczyk przeszedł od pozycji jednego z najostrzejszych skrzydłowych w Premier League do słabego startu w La Liga bez skuteczności przed bramką przeciwnika. Teraz Leeds musi przekonać gracza Barcy, by poszedł w drugą stronę.

Leeds wciąż jest daleko od możliwości obiecania meczów Premier League w przyszłym sezonie, ale dla Iliasa Akhomacha, Leeds będzie atrakcyjnym klubem do rozwoju.

Czytaj: Evening Standard: Tuchel złożył dwa żądania powrotu

W ostatnich latach 18-latek był postrzegany jako jeden z największych talentów La Masia, ale nie udało mu się przebić do pierwszej drużyny. Lewonożny prawy skrzydłowy jest znany ze swojej techniki i szybkości, gdzie lubi najpierw rzucić wyzwanie i ominąć obrońcę przed oddaniem strzału lub podaniem.

Według ESPN, Barcelona chce przedłużyć kontrakt, który wygasa tego lata, ale obie strony są dalekie od sprostania wzajemnym wymaganiom i oczekiwaniom. ESPN donosi, że Leeds weszło teraz na scenę, w której Victor Orta, dyrektor sportowy Leeds od 2017 roku, wierzy, że może przekonać Iliasa do zamiany Katalonii na Yorkshire.

Sądzimy, że 18-latek na coś czeka, zanim prawdopodobnie złoży podpis na kontrakcie Orta. Bez stałego menedżera i niepewnego miejsca w Premier League będzie zbyt wiele niepewności dla talentu Barcy.

Czytaj: The Athletic: Leeds ma nowego menedżera