Czy David de Gea zostanie w Manchesterze United?

0
55
Bezrobotny David de Gea spędza czas z gwiazdą Man United. (zdjęcie: centrodiabły, X)

David de Gea podobno odrzucił ofertę nowego kontraktu w Manchesterze United przed wygaśnięciem jego umowy z końcem tego sezonu, ale oczekuje się, że negocjacje z hiszpańskim bramkarzem dojdą do pozytywnego zakończenia.

Kiedy podpisywał obecną umowę we wrześniu 2019 roku, United zgodził się płacić De Gei 375 000 funtów tygodniowo – co oznacza, że stał się najlepiej opłacanym bramkarzem na świecie.

32-latek przeniósł się na Old Trafford z Atletico Madryt w 2011 roku i ma na swoim koncie ponad 500 występów w klubie. Po trudnym początku tej kampanii, De Gea był w świetnej formie i ostatnio wyprzedził Petera Schmeichela jako rekordzistę wszech czasów klubu pod względem czystych kont.

Zobacz jeszcze: Kapitan reprezentacji Hiszpanii Rodri Hernandez krytykuje sposób gry Szkocji

Jednak według The Athletic, podczas gdy United chcą przedłużyć umowę, koncentrują się na zmniejszeniu jego ogromnej pensji – coś, co De Gea zdaje sobie sprawę, że musi zaakceptować, jeśli chce pozostać w klubie.

Raport stwierdza, że w momencie podpisania obecnej umowy, przybycie Alexisa Sancheza na ponad 400 000 funtów tygodniowo, wraz z jego statusem jedynego numeru 1 w United, dało De Gei wpływ w rozmowach z ówczesnym dyrektorem generalnym Edem Woodwardem.

Po początkowych pytaniach, czy 32-latek może być długoterminowym numerem 1 Ten Hag, Holender docenił wkład, jaki De Gea wniósł w tym sezonie, z serią sensacyjnych interwencji w ważnych momentach meczów.

Na przykład interwencja Hiszpana, po strzale główką Kelechiego Iheanacho, w wygranym przez United 3-0 meczu z Leicester, zostało nazwane ratunkiem miesiąca Premier League w lutym.

W rezultacie Ten Hag chce, aby bramkarz pozostał na Old Trafford.

Raport pokazuje, w jaki sposób De Gea otrzymał dobrą propozycję, ale uważa, że jego forma i zwycięski wkład pokazują, że nadal jest jednym z najważniejszych graczy Czerwonych Diabłów i należy mu się odpowiednia pensja.

Podczas gdy De Gea czasami nie przekonywał, grając od tyłu, Ten Hag jest znany jako pragmatyczny trener, który nauczył się doceniać wartość bramkarza, jednocześnie przyznając, że jego dystrybucja jest czymś, nad czym nadal pracuje.

W rezultacie instrukcje zostały odpowiednio dostosowane i po szczególnie nieregularnym pokazie dystrybucji w wygranym 4-1 meczu z Realem Betis na początku tego miesiąca, zapewnił wsparcie De Gei.

Przeczytaj także: Real Madryt znalazł następcę Karima Benzemy

Ten Hag powiedział: „Nie mogę zignorować (jego kopnięć), ale widzieliśmy wiele meczów, w których spisywał się naprawdę dobrze.

„David nad tym pracuje. Poprawia się i jestem pewien, że będzie się poprawiał”.

Prawdopodobnie tego lata nastąpi zmiana w dziale bramkarzy, a raport stwierdza również, w jaki sposób Dean Henderson – który spędził sezon na wypożyczeniu w Nottingham Forest – może zostać sprzedany, a United jest zdeterminowany, aby lepiej sprzedawać graczy we właściwym czasie.

Hendersonowi pozostały dwa lata umowy, a dwa kluby podobno wykazały zainteresowanie transferem na stałe po imponującym okresie formy w drużynie Steve’a Coopera.

Manchester United wraca do gry w niedzielę, kiedy zmierzy się z Newcastle w starciu o czołową czwórkę.