Czy Manchester United zamierza przedłużyć kontrakt ze swoim obrońcą?

0
0
Kontrakt Raphaela Varane'a z Manchesterem United wygasa po zakończeniu sezonu 2023/2024. (zdjęcie: UtdDistrict, X)

Jak poinformował Fabrizio Romano, Manchester United nie przedłużył jeszcze oferty nowego kontraktu ze swoim środkowym obrońcą Raphaëlem Varane.

Wyszło na jaw, że „Czerwone Diabły” nie zaoferowały francuskiemu piłkarzowi żadnych nowych propozycji dotyczących nowego porozumienia. Romano dodaje ponadto, że obecnie nie toczą się żadne negocjacje. Warto zaznaczyć, że obecny kontrakt wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu, czyli za trzy miesiące.

Umowa Raphaëla Varane’a z Manchesterem United wygasa już za 3 miesiące.

CZYTAJ: PZPN zaprezentował nowe koszulki reprezentacji Polski. Podobają Wam się?

27 lipca 2021 roku ogłoszono, że Manchester United i Real Madryt osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie transferu Varane’a. Kwota za transfer wyniosła 34 miliony funtów i po premiach wzrosła do 42 milionów funtów. Przejście zakończyło się 14 sierpnia 2021 roku. Na Old Trafford wierzono, że Francuz będzie wielkim wzmocnieniem pod kątem rywalizacji w europejskich pucharach.

Choć Varane miewał lepsze momenty, to ogólnie nie zrobił furory w Premier League. Wpływ na to miało wiele kontuzji, których nabawił się 30-latek w przeciągu kilku sezonów.

CZYTAJ: Rodrygo jest na radarach czołowych klubów Premier League

To właśnie dlatego na trzy miesiące przed końcem sezonu nie jest znana przyszłość Varane’a. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2024 roku i do tej pory nie został przedłużony. Czy Raphaël Varane wkrótce wolnym zawodnikiem?