Czy Marcus Rashford jest najlepszym piłkarzem na świecie?

0
79
Marcus Rashford; zdjęcie: Aktualności na temat Manchester United: Twitter

Gwiazda Manchesteru United, Marcus Rashford jest obecnie najlepszym piłkarzem w światowym futbolu, według Phila Jonesa.

Napastnik jest w gorącej formie od Mistrzostw Świata i kontynuował to na Wembley w niedzielę, strzelając gola w wygranym przez United
2-0 meczu z Newcastle w finale Carabao Cup.

Rashford strzelił 25 goli we wszystkich rozgrywkach w tym okresie, co oznacza, że już teraz ma za sobą najlepszy sezon pod względem bramek dla Czerwonych Diabłów.

Przeczytaj jeszcze: Piotr Zieliński i jego Napoli z kolejnym zwycięstwem

Jego wszechstronna gra była tak samo dobra, jak jego zdolność do strzelania bramek i jest to wyraźny kontrast w stosunku do poprzedniego sezonu, kiedy Rashford wyglądał jak cień gracza, którym jest dzisiaj.

Powrót do formy Rashforda jest spowodowany zmianą mentalności, a powołanie Erika ten Haga odegrało kluczową rolę w dodawaniu napastnikowi pewności siebie.

Zobacz także: W zastępstwie Neymara – Lionel Messi i Kylian Mbappe – świetny duet w meczu PSG z Marsylią

„Wrócił z Mistrzostw Świata prawdopodobnie nie rozpoczynając tylu meczów, ile chciałby [dla Anglii]” – powiedział Jones.

Uklęknął, poradził sobie z tym, stał się ostrzejszy, silniejszy i widać to w jego występach w tym sezonie.

Obrońcom naprawdę trudno sobie z nim poradzić, jego wszechstronna gra osiągnęła wyżyny, na które prawdopodobnie nie spodziewał się, że dojdzie. Był genialny, a przy obecnej formie jest prawdopodobnie najlepszym graczem na świecie.

„Widać jego sylwetka, jest wzmocniona na siłowni i ciężko pracował nad sobą. Klub współpracuje z nim naprawdę dobrze. Ludzie nie widzą pracy, którą wkłada po treningu. Cieszę się z niego, zasługuje na to”.