Czy Mason Greenwood zagra w tym sezonie w Manchesterze United?

0
27
Greenwood. (zdjęcie: united, twitter)

Kiedy stało się jasne, że zarzuty wobec Masona Greenwooda zostały wycofane, nie minęło wiele dni, zanim rozeszła się plotka, że ​​obóz Man United jest podzielony co do dalszych działań. Zawodnik jest zawieszony od stycznia 2022 roku, ale przy kontrakcie obowiązującym do 2025 roku, głównym pytaniem jest, jaką rolę Greenwood powinien, a jakiej nie powinien pełnić w klubie.

Według The Mirror, Manchester United zdecydował, co na pewno się nie wydarzy. W każdym razie w tym sezonie nie będzie powrotu Greenwooda.

Czytaj: Elon Musk jest zainteresowany kupnem Manchesteru United za 4,5 miliarda funtów

To nie jest zaskakujace. Angielskie media twierdzą ponadto, że klub z Premier League spędzi mnóstwo czasu na prowadzeniu śledztwa w sprawie Greenwooda. Wysłanie 21-latka na boisko, zanim sam zarząd United uzgodnił, co jest dobre, a co złe, byłoby dużym błędem.

Oczekuje się, że Greenwood będzie nieobecny przez resztę sezonu, ponieważ Manchester United nadal prowadzi wewnętrzne dochodzenie w jego sprawie.

Greenwood został aresztowany w styczniu 2022 roku i zawieszony przez Manchester United niedługo później po tym, jak postawiono mu zarzuty rzekomego gwałtu i napaści.

Jednak Prokuratura Koronna ogłosiła na początku tego miesiąca, że kolejne zarzuty zostały wycofane po wycofaniu się „kluczowych świadków”.

Czytaj: Wycofano ściganie Greenwooda

Klub przeprowadzi teraz własny proces przed podjęciem dalszych kroków. „Nie będziemy komentować sprawy, dopóki ten proces się nie zakończy”.

Śledztwo United w sprawie 21-latka – który pozostaje zawieszony przez klub – trwa, ale oczekuje się, że potrwa to jeszcze kilka miesięcy.

Podczas gdy United ma nadzieję zakończyć wewnętrzne dochodzenie przed końcem kampanii i znajduje się pod silną presją, aby to zrobić, fakt, że nie wykazuje żadnych oznak zakończenia w najbliższym czasie, oznacza, że Greenwood nie pojawi się przed końcem kampanii.

Dochodzenie prawdopodobnie obejmie wywiady z Greenwoodem, aby poznać jego wersję wydarzeń, a także sprowadzenie specjalistów w celu zbadania stanu psychicznego i fizycznego 21-latka.

Po dochodzeniu United ma różne opcje – z klubową hierarchią, która chce się nie spieszyć.

Należą do nich sprzedaż Greenwooda latem, rozwiązanie jego kontraktu lub zaproszenie go z powrotem na treningi.

Greenwood – który ma kontrakt na 70 000 funtów tygodniowo do 2025 roku z opcją kolejnego roku w United – nie wróci jednak do treningów ani gry, podczas gdy wewnętrzne dochodzenie jest w toku.

Czytaj: Zdecydowane stanowisko Nike w stosunku do Masona Greenwooda

Jego ostatni mecz dla United miał miejsce w wygranym 1:0 meczu Premier League z West Hamem 22 stycznia ubiegłego roku, a jego ostatni gol padł w wygranym 3:1 meczu z Brentford trzy dni wcześniej.

Numer koszulki Greenwooda nr 11 nie został ponownie przydzielony. Jego jedyny występ w reprezentacji Anglii miał miejsce przeciwko Islandii we wrześniu 2020 roku.

Erik ten Hag odmówił zaangażowania się w debatę na temat przyszłości Greenwooda w klubie, kiedy został zapytany o to na konferencji prasowej po wycofaniu zarzutów.

Ten Hag powiedział: „Nie mogę nic dodać. Odsyłam do oświadczenia klubu.”

Zapytany, czy rozmawiał z Greenwoodem i czy będzie częścią śledztwa, które United prowadzi teraz, powiedział: „Jak powiedziałem, w tej chwili nie mogę komentować tego procesu”.

Wreszcie, biorąc pod uwagę, że Greenwood został zawieszony przez klub na kilka miesięcy przed tym, jak Ten Hag objął stanowisko menedżera, Holender został zapytany, czy kiedykolwiek w ogóle rozmawiał z zawodnikiem.

– Nie mogę nic na ten temat powiedzieć – powiedział.

Po wycofaniu zarzutów 21-latek powiedział w krótkim oświadczeniu: „Czuję ulgę, że ta sprawa jest już zakończona i chciałbym podziękować mojej rodzinie, bliskim i przyjaciołom za wsparcie.”

„W tej chwili nie będzie dalszych komentarzy”.