Czy odejście Cristiano Ronaldo wywołało odrodzenie Marcusa Rashforda w Man United?

0
36
Man Utd sprzeda swoją gwiazdę? Gigant gotowy wyłożyć krocie. (zdjęcie: UtdChronicle, Twitter)

Czerwone Diabły bardzo dobrze prosperują od czasu odejścia portugalskiego napastnika w listopadzie, a Rashford jest nie do zatrzymania. Strzela bramki jak szalony!

Ronaldo opuścił United w listopadzie, a Rashford ma świetny czas i strzela dużo goli. Dlaczego?

Czytaj: Czy Marcus Rashford jest najlepszym piłkarzem na świecie?

Reprezentant Anglii strzelił gola w niedzielnym zwycięstwie 2:0 w finale Pucharu Carabao nad Newcastle United, co dało mu 25 goli klubowych we wszystkich rozgrywkach, co jest najlepszym wynikiem w jednej kampanii w jego karierze w United. 17 z tych uderzeń miało miejsce od czasu jego powrotu z przerwy w Pucharze Świata, o sześć więcej niż Victor Osimhen z Napoli, który zajmuje drugie miejsce w rankingach z pierwszej piątki europejskich lig.

Biorąc pod uwagę jego powrót do formy zbiegający się z odejściem Ronaldo, wielu uważa, że jego nieobecność pomogła Rashfordowi swobodniej wyrazić siebie w ostatnim czasie. Jednak Cole, członek drużyny United, który zdobył potrójną koronę w 1999 roku, nie uważa, że Ronaldo powstrzymywał Rashforda i zamiast tego przypisuje Erikowi ten Hagowi jego wejście na nowy poziom.

Były napastnik United powiedział Stats Perform: „Jestem indywidualistą. Nie zamierzam angażować się w sprawę Ronaldo, ponieważ odszedł. Ronaldo nie było tam 18 miesięcy temu, kiedy Marcus Rashford miał problemy.”

Czytaj: Odejście Ronaldo było idealnie dopasowane do Manchesteru United

– Myślę, że to zasługa Erika Ten Hag. Bez wątpienia menedżer w niego wierzył, mówiąc mu, jaki jest dobry. Dla mnie osobiście nie ma znaczenia, co ktoś inny z Tobą zrobi. Patrzę na niego teraz, wydaje się, że mówi sobie:„ Jestem na tym poziomie, na którym chcę być ”. Dlatego gra tak dobrze – powiedział Cole.

Chociaż Cole jest zachwycony widząc, jak Rashford osiąga sukcesy, martwi go brak głębi w drużynie United. Bruno Fernandes zajmuje odległe drugie miejsce na liście najlepszych strzelców z zaledwie siedmioma golami na koncie, a Cole uważa, że Rashford bierze na siebie zbyt dużą odpowiedzialność: „Czy potrzebujemy takiej głębi? Oczywiście, że potrzebujemy, jeśli spojrzymy na wszystkie czołowe drużyny w Europa, mają tę głębię” – dodał. „I tak, powiedziałbym, że gdyby Rashford doznał kontuzji, której oczywiście mu nie życzę, pomyślimy:„ Kto teraz będzie strzelał bramki? Ponieważ tak naprawdę cała drużyna nie strzela bramek. Marcus strzela większość z nich. I tak, możesz powiedzieć, że sporadycznie bramki strzela np. Antony, który strzela gola na cztery mecze lub Casemiro strzelił gola w niedzielę, Jadon Sancho wraca do formy i od czasu do czasu strzeli gola. Ale jeśli masz walczyć o wielkie zaszczyty, musisz mieć piłkarzy, którzy strzelają bramki ze wszystkich stron, a w tej chwili Manchester United polega na Marcusie, ponieważ jest w bardzo dobrej formie. Bez wątpienia latem spróbują rozwiązać ten problem [brak bramek od innych piłkarzy].

Manchester United strzelił 43 gole od mundialu, więcej niż jakikolwiek inny zespół w głównych ligach europejskich.

Rashford będzie chciał ponownie strzelić gola, gdy Man United będzie gościć West Ham w Pucharze Anglii w środę.