Czy powracający do treningów Adam Buksa przekona do siebie Fernando Santosa?

0
60
Napastnik L'Equipe Adam Buksa wznawia trening; zdjęcie: Caleb Pongratz: Twitter

Wczoraj podano informację o powrocie do treningów Jakuba Modera. Teraz mamy kolejne pozytywne informacje na temat innego z naszych reprezentantów. Do treningów z Lens po prawie półrocznej przerwie wrócił Adam Buksa. 

26-latek zagrał w Lens dotychczas jedynie w czterech spotkaniach, spędzając na murawie zaledwie 59 minut. Po raz ostatni na boisku pojawił się 9 października ubiegłego roku w starciu z Lille. Następne mecze francuska drużyna rozgrywała już bez udziału Polaka, który nabawił się urazu kostki.

Buksę po raz ostatni kibice Lens mogli oglądać na boisku w październiku ub. roku. Z powodu urazu kostki Polak stracił już 20 meczów swojego zespołu, który w tym sezonie spisuje się powyżej oczekiwań. Lens zajmuje w Ligue 1 trzecią lokatę, która zapewnia udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Zobacz jeszcze: Co z występem Erlinga Haalanda w ćwierćfinale Ligi Mistrzów?

26-latek z Krakowa nie miał jednak zbyt dużego wpływu na sukcesy swojej drużyny, ponieważ w barwach ekipy z północnej Francji wystąpił tylko cztery razy, łącznie nie spędzając na placu gry nawet godziny. 

Czy po wyleczeniu kontuzji Buksa wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie francuskiej drużyny? Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ konkurentem Polaka jest Lois Openda – strzelec 14 goli w 28 meczach Ligue 1 dla Lens. Belg jest w formie. Najpierw popisał się hat-trickiem przeciwko Clermont Foot, a następnie zdobył dwa gole w meczu z Angers.

Buksa również potrafi być skuteczny, zwłaszcza w reprezentacji Polski, dla której strzelił już pięć bramek w zaledwie dziewięciu meczach. Czy atakujący Lens zdoła przekonać do siebie Fernando Santosa? Kolejne zgrupowanie kadry odbędzie się w czerwcu. W jego trakcie Biało-Czerwoni zmierzą się z Mołdawią.

Jak poinformował klub, Adam Buksa trenuje już z drużyną.

Przeczytaj także: Barcelona blisko uzgodnienia pierwszej letniej sprzedaży do Premier League

Czy Polak po powrocie zdoła przekonać do siebie Fernando Santosa?

Przypomnijmy, że kolejne zgrupowanie już w czerwcu. Do tej pory Buksa w barwach reprezentacji Polski zdobył pięć bramek w dziewięciu spotkaniach.