Czy rozgrywki PKO Ekstraklasy zostaną wznowione pod koniec maja?

0
551
PKO Ekstraklasa. Treningi we wszystkich klubach wstrzymane! Zdjęcie: Twitter

Rozgrywki piłkarskie miały zostać wznowione już pod koniec maja. Taką wiadomość podawały wszystkie media sportowe w Polsce. Tymczasem dzisiaj Ekstraklasa przesłała do klubów wiadomość, żeby wstrzymać się ze wznawianiem treningów.

Nieoficjalnie pojawiają się informację, że niektórym piłkarzom trzeba będzie zrobić dokładniejsze testy na koronawirusa.

Po przeprowadzeniu testów u 800 piłkarzy kluby musiały wstrzymać treningi. Jak się okazuje piłkarze przejdą dokładniejsze badania.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w przypadku niektórych piłkarzy potrzebne będą dokładniejsze badania, ponieważ badanie przesiewowe dało niejednoznaczny wynik. Ale prawdopodobnie te osoby będą w najbliższych dniach ćwiczyć osobno, czekając na wynik testu, a zespoły wznowią już zajęcia. Okazało się, że kilku piłkarzom wyszło, że już chorowali na koronawirusa.

W najbliższym czasie pojawić ma się informacja dotycząca PKO Ekstraklasy.

Powołując się na felieton Kamila Kosowskiego – Sportowcy mają na ogół znacznie mocniejsze organizmy niż przeciętny człowiek. Nie tylko trenują, ale są też dokładnie badani i jeśli mają poważne schorzenia współistniejące, często wręcz nie mogą kontynuować kariery. Tak wyselekcjonowani ludzie, nawet jeśli zostaną zakażeni koronawirusem, są znacznie mniej narażeni na ciężkie przejście choroby niż człowiek z ulicy.

Kiedy zobaczymy mecze PKO Ekstraklasy? Trzymajmy kciuki za powrót do normalności.

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: Nowy Robert Lewandowski przymierzany do włoskiego klubu