Czy super talent Barcy trafi na zasadzie wolnego transferu do Bayernu?

0
27
Gavi ucina spekulacje w sprawie przyszłości. (zdjęcie: Barca Universal, Twitter)

Od pewnego czasu Gavi przymierzany jest do zamiany z FC Barcelony na FC Bayern.

FC Bayern może liczyć na transferowy zamach stanu z powodu szalonego kontraktowego faux pas FC Barcelony. Z powodu naruszenia limitu wynagrodzeń hiszpańska La Liga usunęła Gaviego z profesjonalnego składu Katalończyków.

Dopóki Barca nie obniży kosztów wynagrodzenia, 18-latek jest uważany tylko za gracza akademii i nie może już grać w zespole trenera Xaviego od przyszłego sezonu.

Zobacz jeszcze: Real Madryt będzie zmuszony do skupienia się na młodych hiszpańskich talentach

Gavi przedłużył kontrakt do 2026 roku dopiero we wrześniu ubiegłego roku. Jeśli jednak nie zostanie zarejestrowany w pierwszym zespole do 30 czerwca 2023 roku, przedłużenie kontraktu jest nieważne, a Hiszpan będzie wolny od opłat latem.

Można jednak przypuszczać, że Barca odwoła się od decyzji ligi.

Według „Sky”, Bayern bardzo uważnie obserwuje sytuację Gaviego. „Bawarczycy mają temat w stu procentach pod kontrolą. Mogę to powiedzieć w tym momencie – powiedział ekspert transferowy Florian Plettenberg.

Jednak wysiłki Monachium nie są jeszcze konkretne. – Wysiłek nie jest jeszcze zaawansowany, ale Bayern zna Gaviego. Może będzie ruch. Obecnie nie ma żadnych negocjacji” – powiedział Plettenberg. Ostatnio hiszpańska „Marca” informowała już o zainteresowaniu FC Bayern.

Przeczytaj także: Antonio Conte podziękował Tottenhamowi

Gavi gra w FC Barcelona od 2021 roku. W obecnym sezonie pomocnik wystąpił w 37 meczach na boisku. Ma dwa gole i pięć asyst.

Jesienią ubiegłego roku reprezentant Hiszpanii otrzymał nagrodę Golden Boy, wyprzedzając Jamala Musialę z FC Bayern.