Czy Tuchel zostanie w klubie? Bayern wydał jasne oświadczenie

0
0
Bayern Monachium nie zmieni zdania i Thomas Tuchel opuści stolicę Bawarii po zakończeniu obecnego sezonu. (zdjęcie: Fabrizio Romano, x)

Niedawno prezes Barcelony Joan Laporta ogłosił, że główny trener Xavi będzie kontynuował pracę z drużyną w przyszłym sezonie, pomimo zimowych zapowiedzi odejścia z klubu. Wśród fanów Bayernu zaczęły pojawiać się myśli, że ich klub mógłby zrobić to samo, ale monachijski klub podjął już decyzję.

Bayern zmieni decyzję w sprawie Tuchela? Dyrektor Bawarczyków zabrał głos.

Według Jana-Christiana Dreesena, dyrektora generalnego Bawarczyków, Thomas Tuchel na pewno zostanie zwolniony pod koniec sezonu.

„Nie, nie nastąpią żadne zmiany. Trzeba oceniać decyzję według standardów czasu, w którym została podjęta. Wtedy była zupełnie inna sytuacja. Teraz wszystko jest inne, nasz cel jest jasny: dotrzeć do finału a potem, miejmy nadzieję, wygrać Ligę Mistrzów. Wszyscy bylibyśmy szczęśliwi i wtedy nasze drogi się rozejdą” – cytuje wypowiedź szefa Bayernu stacja Sky Sports.

CZYTAJ: Bayern chce przedłużyć kontrakt ze swoim liderem. Znana jest reakcja gracza

Dyrektor naczelny Bayernu Monachium, Jan-Christian Dreesen, wykluczył możliwość pozostania Thomasa Tuchela na dłużej, nawet jeśli wygra on Ligę Mistrzów.

Według mediów, głównym pretendentem do następcy Tuchela jest główny trener Austrii Ralf Rangnick.

CZYTAJ: Rangnick wymienił dwa transfery, których chce dokonać w Bayernie Monachium

Dyrektor Bayernu Monachium Max Eberl ujawnił harmonogram mianowania nowego głównego trenera klubu.

Dyrektor naczelny potwierdza, że decyzja w sprawie nowego głównego trenera zostanie podjęta dopiero po pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt we wtorek.

Według informatora Fabrizio Romano, zarząd Bayernu ma nadzieję sfinalizować umowę z nowym menadżerem do końca przyszłego tygodnia, czyli na początku maja.

Wcześniej prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness potwierdził negocjacje klubu z Ralfem Rangnickiem.

Z doniesień wynika, że Bayern nie postrzega Rangnicka w roli tymczasowego trenera i planuje podpisać z nim kontrakt do lata 2026 roku, z możliwością przedłużenia na kolejny sezon.

W tym sezonie Bayern Monachium przegrał wyścig o tytuł Bundesligi z Bayerem.