Daily Mail: Pogba ma dwie możliwości

0
33
Szopki z Paulem Pogbą ciąg dalszy. (foto: juventus, twitter)

Max Allegri musi w tym sezonie doświadczyć wspinaczki na wydmę na pustyni. Z każdym krokiem, po którym się wspina, znowu się cofa. Na szczęście przyszło wyzwalające zwycięstwo 1:0 w ćwierćfinale z Lazio w Pucharze Włoch, ale akceptowalne miejsce w Serie A zniknęło po stracie 15 punktów z powodu brudu finansowego. Potem był Paul Pogba.

Ostatnie sezony w Man United z chaosem i kontuzjami nie odstraszyły Juventusu przed sprowadzeniem Pogby z powrotem do Turynu. Pomogło to, że Francuz przybył jako wolny agent, ale Juve solidnie zainwestowało, czyniąc 29-latka najlepiej opłacanym zawodnikiem.

Czytaj: Legenda United, Dwight Yorke, negocjuje pracę trenera

Paul Pogba miał najgorszy możliwy początek powrotu do Juventusu, klubu i kibiców, którzy go uwielbiają. Kontuzja latem, rehabilitacja i trening personalny, zanim Allegri mógł ogłosić w zeszłym tygodniu, że Francuz jest gotowy do debiutu. Zanim to się stało, przyszła kolejna kontuzja, tym razem biodro.

„Pogba potrzebuje czasu, nikt nie jest w stanie dokonać cudów. Jego organizm musi się przyzwyczaić. Musimy używać go mądrze i we właściwych momentach, kiedy będzie w formie” – powiedział Allegri w rozmowie z Football-Italia.

Czytaj: PKO Ekstraklasa na najbliższe dni

Włoskie media twierdzą, że cierpliwość do Pogby jest teraz wystawiana na poważną próbę. Były zarząd Juve rozważał usunięcie Francuza z systemu premiowego, ponieważ nie przyczyniał się do wyników na boisku. Według Daily Mail były zawodnik Man United znajduje się w jeszcze bardziej stresującej sytuacji, a Juve rozważa teraz możliwość anulowania kontraktu lub sprzedaży Francuza latem.

Anulowanie umowy lub sprzedaży, niezależnie od wyjścia.

Według angielskich mediów, Pogba miał również wywołać niezadowolenie w drużynie, w której zbiera najwyższą pensję w wysokości około 8 milionów euro plus premie – bez wkładu własnego.

Kto więc podpisze kontrakt z graczem z około 90 milionami rocznych zarobków i ostatnim meczem rozegranym 19 kwietnia 2022 roku? Daily Mail twierdzi, że MLS jest rozważane jako możliwość.

Czytaj: Spóźnił się na podpisanie o marną minutę

Wymagające wyzwanie sportowe dla Pogby, dla Juventusu duże obciążenie finansowe, którego nie można uwzględnić w planie na przyszły sezon.