Daley Blind podpisał kontrakt z Bayernem Monachium!

0
98
Przestarzały w United, potem w Ajaxie, i to wciąż nie oznacza końca. (fot. blind, twitter)

Były zawodnik reprezentacji Holandii, Daley Blind, odbył niezłą piłkarską podróż. Po wcześniejszym zakończeniu pobytu w Ajaxie myśleliśmy, że to już koniec, teraz okazuje się, że 32-latek wyjdzie na boisko i będzie walczył o tytuł Ligi Mistrzów.

Kiedy Daley Blind zrezygnował z gry na Old Trafford w 2018 roku, był po 141 meczach w czerwonej koszulce. Holender przeżył pierwszą część nieco chaotycznego okresu po odejściu Fergusona, ale nadal miał wiele miłych wspomnień z czasów spędzonych w Premier League. Kiedy lewy obrońca wrócił do swojego starego klubu Ajaxu, nie było już mowy o upadku.

Blind dołączył do niezwykle wydajnej maszyny Ajaxu Ten Haga wraz z de Ligtem, de Jongiem i resztą super talentów i odbył pełną przygód podróż w Lidze Mistrzów aż do półfinału.

Czytaj: Infantino chce w wyjątkowy sposób uhonorować Pele

Kontrakt Blinda z Ajaxem wygasa tego lata, ale spotkania w Boże Narodzenie przyspieszyły ten proces. Chociaż Blind wystąpił w 5 z 6 meczów Ligi Mistrzów i ma na swoim koncie 13 występów w Eredivisie z dwoma golami w tym sezonie, szef Ajaxu, Edwin van der Sar, miał inne plany.

– W ciągu ostatnich kilku dni uzgodniliśmy z Daleyem, że rozwiążemy kontrakt – powiedział Van der Sar klubowej stronie internetowej.

32-letni Blind rozegrał 333 mecze dla Ajaxu, ale nie zakończył kariery w klubie, któremu tak lojalnie służył.

Czytaj: Kupiony poza kontraktem w La Liga, aby przywrócić stary klub na swoje miejsce

Według The Telegraaf, przedwczesne odejście Blinda to dobra wiadomość dla jednego z najlepszych klubów na świecie. Według holenderskich mediów Blindowi brakuje kilku ostatnich szczegółów do podpisania kontraktu z Bayernem Monachium. Od mistrzostw świata mistrzowie Niemiec szukali alternatywy lewego obrońcy dla Lucasa Hernandeza, który doznał poważnej kontuzji kolana. The Telegraaf informuje, że umowa została uzgodniona na resztę sezonu z opcją na kolejne lata.

Z kilku meczów w Eredivisie 32-latek teraz wejdzie i będzie walczył o tytuły w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. Co za zwrot historii!