Damian Dąbrowski już po operacji kolana. Piłkarz oddał się w ręce lekarzy w Rzymie.

0
990
Damian Dąbrowski już po operacji kolana w Rzymie.

W piątek wieczorem Damian Dąbrowski przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. Piłkarz był zoperowany w rzymskiej klinice Villa Stuart. 

Damian Dąbrowski przeżywał kolejny dramat. Pomocnik Cracovii i reprezentant Polski ledwo co wrócił do gry po poważnej kontuzji i kolejny raz zerwał więzadła krzyżowe.

Piłkarz nie grał od czerwca do stycznia z powodu kontuzji lewego kolana. Podczas meczu ligowego rozegranego 31 marca z Bruk-Betem Termaliką Niecieczą (0-2) zagrał w podstawowym składzie w zespole po raz pierwszy od prawie roku i uszkodził staw kolanowy.

W 42. minucie został zniesiony z boiska. Starł się z Vlastimirem Jovanoviciem, chwilę potem leżał już ma murawie. Plac gry opuścił na noszach. Obawy, że po raz kolejny zerwał więzadła krzyżowe w kolanie niestety się potwierdziły.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Łukasz Piszczek został ojcem po raz trzeci.

Za pierwszym razem został zoperowany w poznańskiej klinice Rehasport, ale za drugim razem postawił na rzymską placówkę Villa Stuart. Tę samą, w której w ostatnich miesiącach pod nóż szli inni reprezentanci Polski mający problem z kolanami: Arkadiusz Milik, Rafał Wolski, Maciej Makuszewski.

Przy pierwszym urazie Dąbrowski nie trenował przez siedem miesięcy. Teraz jego przerwa z boiskiem ma trwać krócej, ponieważ skala uszkodzeń w kolanie jest mniejsza – teraz doszło do uszkodzenia łąkotki, co przyspieszy rehabilitację o kilka tygodni. Dodatkowo piłkarz został zoperowany już 2 tygodnie po odniesieniu kontuzji, a za pierwszym razem zabieg mógł zostać przeprowadzony dopiero miesiąc po odniesieniu kontuzji.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Źródło: sportowefakty.wp.pl/sport.pl
Zdjęcie główne: twitter.com