Dani Alves otrzymał najważniejsze i najtrudniejsze zadanie Brazylii

0
77
Neymar; zdjęcie: PSG, Twitter

Dani Alves nie miał powodu, by ukrywać swoje rozczarowanie decyzją Barcelony o nieprzedłużeniu mu umowy tego lata. Chociaż czas gry legendy Barcy był ograniczony (1392 minuty), nie było wątpliwości, jak ważną rolę odegrał dla Xaviego, swoim bezkompromisowym podejściem do pracy. 39-latek otrzymał teraz ważną rolę w reprezentacji Brazylii.

Trener reprezentacji narodowej, Tite, wie, że ma drużynę megagwiazd, w której w szczególności Neymar może szybko przejść od sportowej błyskotliwości do ponurości i utraty koncentracji.

Według Sport, Tite sprowadził między innymi Daniego Alvesa, aby trzymał Neymara za ucho. Gwiazda PSG przybyła z Marquinhosem późno na zgrupowanie Brazylii przed mistrzostwami świata po tym, jak zmienili bilety lotnicze i opuścili pierwszą sesję treningową z reprezentacją narodową. Katalońskie media, które od wielu lat uważnie śledzą Alvesa i Neymara, twierdzą, że Alves otrzymał specjalne zadanie oprócz bycia liderem na boisku i poza nim: śledzić Neymara Juniora!

Czytaj: „Liverpool był przed nami”

Alves był mentorem Neymara, najpierw w Barcelonie, a następnie w PSG. Teraz weteran zadba o to, by Neymar skupił się na piłce nożnej aż do finału mistrzostw świata.