Daniel Narcisse, jeden z najlepszych szczypiornistów XXI wieku zakończy karierę.

0
818

Daniel Narcisse, francuski piłkarz ręczny, wielokrotny reprezentant kraju mówi „Au revoir”. Jeden z najlepszych szczypiornistów XXI wieku ogłosił, że po sezonie zakończy bogatą karierę. 38-latek jest symbolem francuskiej piłki nożnej. 

Daniel Narcisse występuje na pozycji środkowego rozgrywającego. Tego mężczyzny nikomu nie trzeba przedstawiać, to żywa legenda szczypiorniaka. Od ponad 15 lat z Francuzami jeździ na najważniejsze imprezy – cztery razy zdobywał tytuł mistrza świata, zdobył trzy złote medale na mistrzostwach Europy, dwa razy został mistrzem olimpijskim. Pod względem ilości trofeów, może z nim konkurować jedynie bramkarz Thierry Omeyer.

Kolega Narcisse z drużyny „Les Experts” zakończy karierę w 2019 roku. Trzy lata młodszy Narcisse zadecydował, że pożegna się ze sportem za dwa miesiące, po zakończeniu sezonu 2017/18. Do tego czasu ma podpisaną umowę z Paris Saint-Germain HB. Ostatni raz spróbuje awansować do Final4 Ligi Mistrzów – w ćwierćfinale na Francuzów czeka PGE VIVE Kielce.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Oscar Pistorius nie wyjdzie z więzienia. Sąd Konstytucyjny RPA ostatecznie odrzucił apelację.

– Do niedawna, po dobrym rozpoczęciu sezony, chciałem grać jeszcze przez najbliższy rok. Stopniowo zacząłem odczuwać jednak problemy zdrowotne. Zacząłem rozmawiać z klubem o mojej przyszłości, rozważałem wszystkie za i przeciw. Wydaje mi się, że podjąłem właściwą decyzję – komentuje sytuację Narcisse.

Francuz ma jeszcze szansę trzeci raz wygrać w Lidze Mistrzów. Do tej pory wygrał dwa tytuły w barwach THW Kiel. W 2009 roku Zebry zapłaciły za Narcisse aż 1,3 mln euro, co czyni go drugim najdroższym transferem w historii. Cztery lata grał w Kilonii, potem wrócił do Francji i podpisał umowę z PSG. Wcześniej grał w Chambery i VfL Gummersbach. 2012 rok był bardzo szczęśliwy dla Narcisse, został bowiem uznany za najlepszego szczypiornistę na świecie.

Daniel Narcisse, znany z niewiarygodnej skoczności, znany jako „Air France”, pomału i stopniowo schodził ze sceny. Zeszłego roku w maju oficjalnie pożegnał się z reprezentacją.

Jak decyzja Narcisse’a wpłynie na PSG?

Prawie na 100% do Paryża zawita co najmniej jeden rozgrywający. Na środku i lewej stronie mogą występować Mikkel Hansen, Nikola Karabatić i Sander Sagosen. Duńskie media od kilku miesięcy spekulują o transferze Nikolaja Markussena z Bjerringbro-Silkeborg.

Źródło: sportowefakty.wp.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com