Danny Simpson namawia Manchester United do ponownego podpisania kontraktu z tym piłkarzem

0
107
Dokąd się uda? (zdjęcie: palace, twitter)

Były obrońca Manchesteru United, Danny Simpson, uważa, że jego stara drużyna powinna rozważyć sprowadzenie Wilfrieda Zaha z powrotem na Old Trafford tego lata.

Wilfriedowi Zaha zostało tylko sześć miesięcy kontraktu w Selhurst Park i nie zabraknie chętnych, którzy chętnie podpiszą z nim nową umowę tego lata.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej opuścił południowo-wschodni Londyn w 2013 roku, aby dołączyć do United, ale za sprawą Davida Moyesa zaliczył zaledwie cztery występy i został wypożyczony do Cardiff City zaledwie sześć miesięcy po przybyciu.

Zaha wrócił do Crystal Palace w następnym sezonie, gdzie był jednym z najjaśniejszych talentów w Premier League, a Simpson wymienił Liverpool jako jedną z drużyn, które potrzebują zawodnika o jego jakości.

Czytaj: Erik ten Hag jest gotów sprzedać tego lata sześciu piłkarzy Manchesteru United

I choć wierzy, że będzie wiele klubów zainteresowanych, chciałby zobaczyć United, który chce pozyskać 30-latka, rozkoszując się perspektywą połączenia z Marcusem Rashfordem.

„To trudne pytanie, może iść, gdzie chce, zwłaszcza na darmowy transfer latem” – powiedział Simpson, który przeszedł przez szeregi United, zanim zdobył tytuł Premier League z Leicester City.

„Czuję, że Wilf gra lepiej, gdy jest głównym zawodnikiem. Wiem, że był dużo młodszy, kiedy trafił do United, ale jeśli przejdzie do kolejnej czwórki czołowych drużyn, nie będzie głównym zawodnikiem.”

„Ciekawe jest więc zobaczyć, dokąd pójdzie i jaką drogę wybierze”.

Zaha był ostatnim nabytkiem Sir Alexa Fergusona przed odejściem z zarządzania. United zawarło umowę z Palace w styczniu 2013 roku, zgodnie z którą młodzieniec pozostał w Selhurst Park do końca sezonu, podczas gdy drużyna Fergusona maszerowała po zwycięstwo w lidze.

Czytaj: Manchester United i Barcelona wiedzą, czego Bayern Monachium żąda od Benjamina Pavarda

Nie mogąc doczekać się powrotu Zahy na Old Trafford, Simpson uważa, że jego czas w klubie byłby zupełnie inny, gdyby Ferguson został.

„Sprowadziłbym go tutaj” – powiedział Simpson. „Jeśli spojrzysz na Marcusa Rashforda jako nr 9 i Wilfrieda po lewej stronie, to jest pewna siła ognia.”

„To Sir Alex Ferguson podpisał z nim kontrakt, a potem odszedł.”

„Naprawdę wierzę, że gdyby Sir Alex był menadżerem, kiedy podpisywał kontrakt, widzielibyśmy innego Wilfrieda Zahę w Manchesterze United”.