Dean Henderson udziela emocjonalnego wywiadu po odejściu z Man Utd

0
4
Po sfinalizowaniu umowy Dean Henderson zamienił Manchester United na grające w Premier League Crystal Palace; zdjęcie: MUIP: Twitter

Henderson dołączył do Crystal Palace na mocy pięcioletniego kontraktu. Bramkarz spędził 12 lat w Man Utd.

Dean Henderson udzielił emocjonalnego pożegnalnego wywiadu po opuszczeniu Manchesteru United na zasadzie stałego transferu w ostatnich dniach okna transferowego.

Henderson zakończył swoją 12-letnią współpracę z Man Utd, przenosząc się na stałe do Crystal Palace na Selhurst Park.

CZYTAJ: Oficjalnie: Dean Henderson odchodzi z Manchesteru United po 12 latach

26-letni reprezentant Anglii, znany ze swojego wyśmienitego refleksu, imponującego zatrzymywania strzałów i dokładnego rozprowadzania strzałów, przeniósł się do południowego Londynu i podpisał z klubem pięcioletni kontrakt.

Pomimo tego, że Henderson był bramkarzem cieszącym się dobrą reputacją w Premier League, było mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie Henderson miał dużo czasu na grę na Old Trafford ze względu na transfer Andre Onany z Interu i dodatkowe wsparcie ze strony Altaya Bayindira z Fenerbahce.

W wywiadzie dla MUTV po oficjalnym opuszczeniu Czerwonych Diabłów, Henderson chciał podziękować klubowi, do którego dołączył jako zawodnik akademii.

„Ten klub jest dla mnie wszystkim” – powiedział. „Wyprowadziłem się z domu w wieku 14 lat, aby spełnić swoje marzenie o grze w Manchesterze United i na szczęście spełniłem swoje marzenie i udało mi się to zrobić. Jest to więc coś, co zawsze będę pielęgnować i nosić ze sobą, dokądkolwiek się udam.”

„Jestem kibicem od najmłodszych lat. Przeszedłem przez ten system i na zawsze kocham ten klub. Oczywiście czasami zdarzały się wzloty i upadki, ale mam tutaj wspaniałe wspomnienia i naprawdę cieszę się, że wyjeżdżam mając dobre stosunki z klubem.”

„To spełnienie marzeń, że założyłem koszulkę i zagrałem na Old Trafford, w rozgrywkach europejskich, w Pucharze Anglii, Carabao i, co najważniejsze, w Premier League. To było coś, co naprawdę chciałem robić od najmłodszych lat. Żal będzie wyjeżdżać.”

CZYTAJ: Arsenal pokonał Manchester United 3:1 na Emirates w dramatycznych okolicznościach

Henderson od razu stanie się bramkarzem pierwszego wyboru Palace i może nawet zadebiutować w niedzielę, gdy drużyna zmierzy się z Wilkami w Premier League.