Declan Rice przyznaje, że czuł presję w Arsenalu

0
1
Declan Rice ma ambitne plany. “Chcę się odpłacić”. (zdjęcie: Arsenal Buzz, Twitter)

Poznaj szczere wyznanie Declana Rice’a na temat presji związanej z jego wartą 105 milionów funtów przeprowadzką z West Hamu do Arsenalu.

Przejście Declana Rice’a do Arsenalu w związku z rekordowym transferem za 105 milionów funtów nie obyło się bez początkowych nerwów, ponieważ angielski pomocnik przyznał, że odczuwa ciężar znacznej ceny po przeprowadzce z West Hamu.

W szczerej rozmowie przed kwalifikacjami Anglii do Euro 2024, Rice ujawnił: „Kiedy dochodziło do transferu, byłem bardzo zdenerwowany ze względu na cenę. Ale to było spowodowane tym, co zrobiłem w West Hamie i tym, za co mnie cenili.”

CZYTAJ: Polki na podium Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Pekinie!

Zdumiewająca wycena początkowo stanowiła dla Rice’a przeszkodę mentalną, gdyż zdawał sobie sprawę z naturalnego niepokoju towarzyszącego nabyciu piłkarza za tak monumentalną kwotę. Wyjaśnił: „Pomyślałem, że muszę po prostu być Declanem Rice’em, być sobą, nie być nikim innym, i wszystko pójdzie gładko”.

Pomimo ogromnych oczekiwań związanych z ceną, Rice podkreślił swoje skupienie na grze i zachowaniu swojej tożsamości. Początkowe tygodnie w Arsenalu wiązały się z wyzwaniami związanymi z przystosowaniem się do nowego środowiska, ale od tego czasu zadomowił się w drużynie i przedkładał występy nad kwotę transferową. „Jeśli chodzi o cenę, tak naprawdę o tym nie myślę, po prostu gram i staram się grać jak najlepiej” – stwierdził Rice.

Presja związana z tak wysoką kwotą transferu nie opuszcza Rice’a, który jest zdeterminowany, aby szybko potwierdzić inwestycję Arsenalu w niego. „Sto milionów funtów to dużo pieniędzy. Rozumiem presję, jaką taka cena rodzi. Chcę jak najszybciej odpłacić Arsenalowi. Zainwestowali we mnie mnóstwo pieniędzy. Muszę udowodnić, że potrafię wprowadzić konieczne zmiany – stwierdził Rice, podkreślając swoje zaangażowanie w dążeniu do doskonałości w nowej roli.

Zdając sobie sprawę z problemów psychicznych, z jakimi borykają się gracze, radząc sobie z ciężarem wysokich cen, Rice porównał je do doświadczeń Jacka Grealisha. „To 100 milionów funtów, to mnóstwo pieniędzy… Rozumiem, dlaczego Jack być może na początku miał problemy psychiczne” – stwierdził, podkreślając podobieństwa w ich drodze, gdy gracze przystosowywali się do znaczących transferów.

Nieustanna pogoń Rice’a za sukcesem odzwierciedla jego determinację w pokonaniu wyzwań związanych z rekordowym transferem, co umacnia jego determinację do wywarcia znaczącego wpływu w Arsenalu.

CZYTAJ: Szczera wiadomość Thomasa Müllera na temat jego przyszłości w Bayernie Monachium

Rice zdążył rozegrać już 18 spotkań dla Kanonierów na wszystkich frontach. Zanotował w nich dwie bramki i tyle samo asyst.