Decyzja Firmino zaskoczyła Kloppa

0
39
Real Madryt rozważa sprowadzenie Firmino. (zdjęcie: liverpool, twitter)

Decyzja Roberto Firmino o opuszczeniu Liverpoolu pod koniec sezonu zaskoczyła Jürgena Kloppa, chociaż szanuje jego wybór.

Brazylijczyk poinformował klub w zeszłym tygodniu, że odejdzie, gdy jego kontrakt wygaśnie wraz z zakończeniem kampanii, co zakończy jego obładowany trofeami siedmioletni pobyt na Anfield.

Czytaj: Trzy oferty w kierunku Firmino

Firmino spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem po zdobyciu siódmego gola w wygranym 7:0 meczu Liverpoolu z Manchesterem United w niedzielę, kilka dni po ujawnieniu jego decyzji o odejściu.

Zwycięzca Ligi Mistrzów i Premier League na Merseyside, Firmino był ulubieńcem fanów przez cały czas gry w klubie, a Klopp był zaskoczony jego wyborem.

Zapytany, czy był zaskoczony tą wiadomością, Klopp odpowiedział: „Tak, Firmino powiedział mi. Czy byłem zaskoczony? Tak, trochę, ale nie było to jakieś wielkie zaskoczenie, ponieważ to w zasadzie normalna rzecz”.

„Były dwie możliwości i to jedna z nich. Bardzo szanuję jego decyzję. To zupełnie normalne przy tak długim związku jaki ma Bobby z klubem, piłkarzami, sztabem i oczywiście kibicami.”

Czytaj: Wielkie zainteresowanie gwiazdą Liverpoolu

„To dość wyjątkowe i bardzo podobało mi się jego przyjęcie przez kibiców, kiedy wszedł na boisko w meczu przeciwko Man United. Powiedział mi przed wyjściem:„ Teraz chcę doprowadzić tę wspaniałą historię do pozytywnego zakończenia”.

„To tyle. Jest tutaj całkowicie i jest w stu procentach zaangażowany. I to wszystko, co musimy wiedzieć.”

„W tej chwili nie ma czasu na pożegnanie czy coś takiego, jest na to wystarczająco dużo czasu w dalszej części sezonu, a kiedy tylko tu wróci, jestem pewny, że jego przyśpiewka nadal bardzo długo będzie w uszach wszystkich.”

„Myślę, że jest jednym z tych graczy, że nawet gdyby grał w drużynie przeciwnej, ludzie byliby naprawdę szczęśliwi, widząc go”.